تولید جهانی گندم ركورد جدید می زند

تولید جهانی گندم ركورد جدید می زند مبل زیبا: شورای بین المللی غلات (IGC) به سبب فراوانی تولید هند، برآورد كرد تولید گندم جهان در فصل زراعی 2021-2020 به 769 میلیون تن خواهد رسید كه بالاترین ركورد همه زمانها خواهد بود.به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، هند كه دومین تولیدكننده بزرگ گندم در جهان است بتازگی پیش بینی خود از تولید غلات در فصل زراعی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ را منتشر نمود و در آن برآورد كرد تولید گندم این كشور به ركورد ۱۰۶.۲۱ میلیون تن خواهد رسید كه بر اساس سالانه؛ ۲.۵ درصد افزایش نشان میدهد.

طبق گزارش شورای بین المللی غلات، پیش بینی های اولیه از عرضه و تقاضای گندم برای فصل زراعی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ به ركورد تولید و رشد بیشتر ذخایر گندم اشاره دارد اما رشد ذخایر همچنان در چین و هند متمركز است.

در این بین پیش بینی شده است برداشت ذرت جهان در فصل زراعی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ با بهبود برداشت در آمریكا، به میزان یك درصد رشد می كند. وزارت كشاورزی آمریكا بتازگی پیش بینی كرده است تولید ذرت این كشور در فصل زراعی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ به ۳۹۲ میلیون تن خواهد رسید كه ۱۳ درصد نسبت به سال پیش رشد نشان میدهد.

با وجود چشم انداز تولید بالای سویا در آمریكای جنوبی، به سبب افت شدید تولید آمریكا انتظار می رود تولید جهانی سویا در فصل زراعی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ نسبت به فصل زراعی پیش، پنج درصد كاهش پیدا كرده و به ۳۴۵ میلیون تن برسد.

با وجود این كه پیش بینی شده است مصرف جهانی سویا در سال ۲۰۲۰-۲۰۱۹ به اوج جدیدی صعود خواهدنمود اما رشد دو درصدی آن پایین روند رشد معمول بوده و منعكس كننده پیش بینی رشد اندك در چین است.

بر اساس گزارش پلاتس، تجارت جهانی سویا در سال ۲۰۲۰-۲۰۱۹ با صادرات بیشتر به آسیا، ممكنست یك میلیون تن رشد كرده و به ۱۵۳ میلیون تن برسد.

منبع:

1398/12/09
23:19:16
5.0 / 5
3661
تگهای خبر: تجارت , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی