یك فعال اقتصادی در حوزه دارو و درمان مطرح كرد:

امید به پلاسمادرمانی گسترده كرونا تا آخر فروردین

امید به پلاسمادرمانی گسترده كرونا تا آخر فروردین به گزارش مبل زیبا یك فعال اقتصادی در حوزه دارو و درمان اظهار نمود: با عنایت به پیشرفت قابل توجه ایران در عرصه پلاسمادرمانی این امید وجود دارد كه در صورت موفقیت آمیز بودن گام های باقی مانده، این نوع درمان تا آخر فروردین ماه وارد فاز استفاده گسترده در كشور شود.


نریمان صدری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: هر داروی جدید یا واكسنی برای ویروس كرونا احتیاج به كارآزمایی های بالینی دارد كه خیلی از آنها ماه ها تلاش نیاز خواهند داشت، چونكه پزشكان باید مطمئن شوند كه میزان نفع یك دارو از زیان های احتمالی آن بیشتر باشد و برای مریض ضرر ناشناخته ای به وجود نیاورد.
به قول وی، دلیل این كه مطرح می شود در صورت رسیدن به دارو یا واكسن كرونا هم چند ماه زمان نیاز خواهد بود تا دارو به دست مصرف كنندگان برسد، همین مسئله است.
این فعال اقتصادی با بیان این كه مبحث درمان بیماری ها به وسیله پلاسما مبحث جدیدی نیست و از سال ها قبل مطرح بوده است، بیان نمود: خوشبختانه ایران جزو كشورهایی است كه در این عرصه توانایی و تجربه بالایی دارد و دانشمندان ما در این درمان پیچیده پیشرفت های قابل توجهی داشتند.
مدیرعامل شركت پشتیبان پروژه پلاسمادرمانی بیماران كرونا در ایران اظهار نمود: این كه سازمان غذا و داروی ایران بحث پیگیری پلاسما درمانی برای درمان كرونا را تایید نمود، موضوعی امیدواركننده است كه نشان داده است این روش می تواند ثمربخش باشد.
وی تصریح كرد: ما در ایران كار بر روی این مورد را از روزهای ابتدایی اسفندماه كلید زدیم و در صورتیكه مراحل باقی مانده بدون مشكل طی شوند، می توان امیدوار بود تا آخر فروردین ماه وارد فاز مصرف گسترده در كشور شویم.
منبع:

1399/01/19
12:44:41
5.0 / 5
2788
تگهای خبر: اقتصاد , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی