یك عضو فراكسیون امید مجلس مطرح كرد

جریان هایی كه در شرایط كرونایی گروكشی سیاسی می كنند، در میان مردم جایی ندارند

جریان هایی كه در شرایط كرونایی گروكشی سیاسی می كنند، در میان مردم جایی ندارند به گزارش مبل زیبا یك عضو فراكسیون امید مجلس اظهار داشت: فكر می كنم كه بیماری كرونا، سیاست گذاری احزاب و جریان ها را تغییر داده و شعار بیشتر جریان های سیاسی به سمت رفع مشكلات اقتصادی و تقویت زیرساخت های بهداشتی و درمانی رفته است.


جلال محمودزاده در گفتگو با ایسنا، در مورد تأثیرات كرونا به فضای سیاسی كشور اظهار داشت: دستگاه های اجرایی ما آمادگی مواجهه با ویروس كرونا را نداشتند. یكی از درس هایی كه می توانیم از كرونا بگیریم این است كه بفهمیم در مدیریت حوادث غیرمنتظره ضعیف عمل می نماییم. ما از خلال كرونا، متوجه شدیم كه به راحتی نمی توانیم یك بیماری همه گیر را مدیریت نماییم. پس پیش از هر چیز باید ستاد مبارزه با بحران خویش را تقویت نماییم.
نماینده مردم مهاباد در مجلس با اشاره به اینكه «كرونا، نشان داد كه برنامه ریزی و سیاست های دولت ضعیف بوده است.» اظهار داشت: دولت، كرونا را صرفاً یك بیماری می شناخت و اثرات اقتصادی و اجتماعی آنرا پیشبینی نمی كرد. می توان اظهار داشت كه آثار اقتصادی كرونا كمتر از خود كرونا تاثیر نخواهد گذاشت. در نتیجه، باید نگاه ژرف تری به بحران داشته باشیم. از سوی دیگر تجربه كرونا در ایران نشان داده است كه دولت توانایی اقتصادی حداكثری برای پوشش همه مردم را ندارد. در بحران كرونا، خیریه ها و سازمان های مردم نهاد به كمك دولت آمدند و مشكل مردم را حل كردند.
وی اضافه كرد: در شهرستان مهاباد، خیرین بیشتر از ۱۰ میلیارد تومان خرج كردند و همه امكانات یك بیمارستان مخصوص برای كرونا را ایجاد كردند. اگر خیرین نبودند، دولت نمی توانست بحران كرونا را به راحتی مدیریت كند.
این عضو كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در مورد تأثیرات بیماری كرونا به زیرساخت های بهداشتی - درمانی دولت ها اظهار داشت: كرونا نشان داد كه زیرساخت های ما در ایران، مشكلات زیاد دارد. پس لازم است كه در زمان پساكرونا، آماده تقویت زیرساخت های بهداشتی و درمانی خود شویم. الان این پرسش مطرح می شود كه اگر در آینده هم چنین بحران هایی به وجود بیاید، وظیفه دولت ها چیست و دقیقا باید چگونه با بحران برخورد كنند.
این عضو فراكسیون امید مجلس در مورد «گروكشی سیاسی در شرایط كرونایی» اظهار داشت: من فكر می كنم كه بیماری كرونا، سیاست گذاری احزاب و جریان ها را تغییر داده است. شعار بیشتر جریان های سیاسی به سمت رفع مشكلات اقتصادی و تقویت زیرساخت های بهداشتی و درمانی رفته است. كرونا، نشان داد كه جریان های سیاسی كه در این شرایط گروكشی می كنند یا برنامه ای ندارند، نمی توانند در بین مردم جایی داشته باشند.1399/02/04
13:48:11
5.0 / 5
2624
تگهای خبر: اقتصاد , دستگاه , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی