كمبودی در تامین خرمای ماه رمضان نداریم

كمبودی در تامین خرمای ماه رمضان نداریم به گزارش مبل زیبا رئیس انجمن ملی خرمای ایران با اعلان اینكه هیچ كمبودی در تامین خرمای ماه مبارك رمضان نداریم، گفـت: پس از كرونا باید به سمت ایجاد بازارهای دیجیتال و تغییر در بسته بندی خرما حركت نماییم.محسن رشید فرخی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه حدود ۸ ماه است با وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار همکاری هایی برای تامین خرمای ماه مبارک رمضان داشتیم، اظهار داشت: سال قبل به سبب عدم هماهنگی انجمن ملی خرما با ستاد تنظیم بازار شاهد ممنوعیت صادرات خرما بودیم که لطمه شدیدی به صادرات خرما وارد شد ولی امسال از همان ابتدا با همکاری با وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار، هم موجودی بازار کافی شد هم قیمت ها معقول و کنترل شده هستند، ضمن اینکه ممنوعیت صادرات خرما نیز اعمال نشد.

وی با اعلان اینکه هیچ کمبودی در تامین خرما نداریم، اظهار نمود: موجودی انبارها و قیمت را دائما رصد کردیم و به اطلاع ستاد تنظیم بازار رساندیم. همچین تلاش شد تا با عرضه مستقیم کالا هم بوسیله فروشگاه های زنجیره ای و هم میادین میوه وتره بار قیمت ها گرفتار جهش نشوند.

رییس انجمن ملی خرمای ایران با اعلان اینکه با شیوع ویروس کرونا خیلی از مبادی خروجی بسته شد و بازارهای هدف ما نیز با احتیاط بحث واردات را دنبال کردند و صادرات نیز با کاهش مواجه گردید، اظهار نمود: بایستی در دوران پسا کرونا روش های جدیدی را پیش بگیریم. یکی از این روش ها حرکت به سمت بازارهای دیجیتال و روش دیگر نیز تغییر در نحوه بسته بندی خرما است تا مشتریان داخلی و خارجی از کیفیت و سلامت محصول اطمینان خاطر حاصل کنند.

رشید فرخی با اشاره به اینکه قیمت خرما در خرده فروشی ها توسط ستاد تنظیم بازار اعلام می شود، اظهار داشت: قیمت خرما در مبادی مبدا یعنی در سردخانه های مبدا مثلا مضافتی بم حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان است.1399/02/10
23:42:41
5.0 / 5
2865
تگهای خبر: انبار , بازار , خانه , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی