مدیركل امور اتباع و مهاجرین وزارت كشور:

همه اتباع بیگانه مبتلا به كرونا مقیم ایران مجانی درمان می شوند

همه اتباع بیگانه مبتلا به كرونا مقیم ایران مجانی درمان می شوند به گزارش مبل زیبا مدیركل امور اتباع و مهاجرین وزارت كشور اظهار داشت: همه اتباع بیگانه مبتلا به كرونا به صورت مجانی در بیمارستانهای ایران درمان می شوند.


به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، مهدی محمودی با تاکید بر تداوم این کمکها به منظور حفظ و مراقبت از سلامت عمومی اضافه کرد: ارائه خدمات و درمان مجانی اتباع بیگانه بر مبنای مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و دستورات موکد دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری صورت می گیرد.

دبیر کمیسیون ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی خاطرنشان کرد: از زمان شیوع بیماری کرونا در ابتدای اسفندماه تابحال انواع لوازم بهداشتی و درمانی نظیر مواد ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش در بین اتباع افغانی مقیم ایران توزیع شده است.

محمودی افزود: در همین مدت، برای حدود ۶ هزار خانوار از ساکنان خارجی مهمانشهرهای ایران انواع کیت های حفاظت شخصی شامل ماسک، عینک، دستکش و لباس ایزوله، تجهیزات بهداشتی نظیر صابون مایع، ژل ضدعفونی کننده و دارو و کمکهای نقدی و معیشتی تأمین و پرداخت شده است. همینطور به صورت مداوم از مهمانشهرها و اردوگاههای مراقبتی، سرکشی به عمل می آید و تست تب سنجی از آنها انجام می شود.

وی اظهار داشت: اقدامات بشردوستانه و موثر ایران در درمان اتباع خارجی مبتلا به کرونا سبب شده است وزارت خارجه افغانستان تابحال در چند نوبت از جمهوری اسلامی ایران و استانداری های مجاور مرزهای شرقی کشور قدردانی کند.

محمودی اضافه کرد: مراتب قدردانی آقای حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان از جمهوری اسلامی ایران، به علت اقدامات بشر دوستانه و همکاریهای همه جانبه استانداران خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و سمنان و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در زمینه ارائه تسهیلات لازم، رسیدگی های بهداشتی و غذایی و درمان پناهندگان و اتباع افغانستانی مقیم ایران مبتلا به بیماری کرونا در یادداشت های سرکنسولگری های افغانستان در استانهای خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان و از راه دفاتر نمایندگی وزارت امور خارجه دریافت شده است.

1399/02/27
23:16:20
5.0 / 5
2869
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی