در نشست پایش طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن كوچك مقیاس چه گذشت؟

در نشست پایش طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن كوچك مقیاس چه گذشت؟ مبل زیبا: طبق اعلام مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری كارهای معدنی، طرح توجیهی 1500 میلیارد تومان افزایش سرمایه این صندوق تدوین می شود تا روند تصویب خودرا طی نماید.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، در نشست پایش طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با حضور ریس هیات عامل ایمیدرو، رئیس خانه معدن ایران، رئیس شورای هماهنگی طرح احیای معادن کوچک و مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری کارهای معدنی انجام شد.
فرید دهقانی- مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری کارهای معدنی در این نشست از تدوین افزایش سرمایه ۱۵۰۰ میلیارد تومانی آگاهی داد و اظهار داشت: از منابع داخلی می توان سپرده گذاری کرده و از سود آن برای اکتشافات مقدماتی و تکمیلی، یارانه سود تسهیلات تخصیص دهیم.
خداد غریب پور - رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، در این جلسه با یادآوری این که طبق برنامه، احیا و فعال سازی ۱۵۰ معدن پیش بینی شده بود که به سبب شرایط کرونا، ۱۴۶ معدن احیا شد اظهار داشت: باتوجه به اهمیت فعال سازی معادن کوچک، امسال بودجه زیرساخت اینگونه معادن را از محل منابع داخلی بیش از دو برابر افزایش داده ایم.

راهکارهای جهش تولید در معادن
وی با اشاره به راهکارهای جهش تولید در معادن اظهار داشت: حذف عوارض صادراتی روی سنگ های تزئینی می تواند زمینه فعالسازی بخش قابل توجهی از ۹۰۰ معدن موجود در این عرصه را فراهم آورد. علاوه بر این ایجاد کنسرسیوم معادن کوچک و متوسط برای ورود به بازار سرمایه و بورس نیز مطرح گردیده است که می تواند در جهش تولید موثر باشد. به عنوام مثال حالا که در حال فعال کردن ۱۸ معدن هماتیت در استان فارس هستیم تا به صورت کنسرسیوم، به شرکت سهامی عام تبدیل گشته و ۱۰ تا ۲۰ درصد سهام خودرا در بورس عرضه کنند تا برای اقدامات توسعه ای مالی آماده شوند.

افزایش سرعت فعال سازی با ورود معادن به بورس
وجیه الله جعفری - رئیس شورای هماهنگی طرح احیای معادن کوچک نیز در این نشست اظهار داشت: طبق بررسی انجام شده (طی سال های۱۳۷۹ تا ۱۳۹۸)، حدود ۳۵۵۷ پروانه اکتشاف بلاتکلیف مانده که باید تعیین تکلیف شود. این موارد نیاز به راستی آزمایی و برخی نیز نیاز به تصمیم گیری دارد. تصمیم گیری برای معادن به این دللی که در اختیار سازمان ها است، آسان تر خواهد بود و مقرر است در طرح احیا قرار گیرند.
جعفری با اشاره به موضوع ورود معادن در بورس اظهار نمود: پیش نویس این مساله در حال تهیه است و به دنبال راهکار قانونی برایعرضه معادن در بورس هستیم. در صورت نتیجه بخش بودن آن، سرعت فعال سازی معادن کوچک بالا می رود و مشارکت عمومی درتامین نقدینگی معادن افزایش می یابد.

نگاه جدید نسبت به تامین ماشین آلات
محمدرضا بهرامن- رئیس خانه معدن نیز اظهار نمود: احیای معادن کوچک اقدام مطلوبی است که اگر در این عرصه، بروکراسی ها را کاهشدهیم، موفق تر خواهد بود. بخش بزرگی از این امر به متولی بخش معدن بر می گردد. در بخش ماشین آلات، نگاه جدیدی در صندوق بیمه سرمایه گذاری کارهای معدنی صورت گرفته و مسیر باز شده و امیدواریم نیاز معادن به تامین ماشین آلات را رفع نماییم.1399/03/03
22:07:55
5.0 / 5
2792
تگهای خبر: بازار , بودجه , بیمه , پرده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی