كاهش تعهدات معوق خودروسازان

كاهش تعهدات معوق خودروسازان طبق آمار اعلام شده توسط دو خودروسازی بزرگ كشور، توانسته اند آمار تعهدات معوق خودرا كاهش دهند. بر این اساس گروه خودروسازی سایپا 73 درصد و ایران خودرو 70 درصد تعهدات معوق خودرا نسبت به مدت های مشابه در سال قبل كاهش داده اند.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، تعهدات معوق خودروسازان کشور ناشی از اعمال دور تازه تحریم ها و کاهش تولید در نیمه دوم سال ۱۳۹۷ به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرد؛ اما توانستند از زمستان سال قبل به بعد مجدد روند تیراژهای تولید خودرا از سر گرفته و علاوه بر عرضه خودرو در امتداد کاهش التهاب بازار، تعهدات معوق خودرا کاهش دهند
گروه خوردوسازی سایپا، بیش از ۲۱۶ هزار تعهد معوق خودرا کاهش داده و رقم این تعهدات را به کمتر از ۱۰۰ هزار دستگاه برساند. تعهدات معوق گروه خودروسازی سایپا در بیستم تیرماه سال ۱۳۹۸ بیش از ۲۹۲ هزار دستگاه انواع خودرو بوده که این عدد در بیستم تیرماه امسال به حدود ۷۶ هزار دستگاه خودرو کاهش پیدا کرده است.
تعداد قابل توجهی از تعهدات معوق گروه خودروسازی سایپا، به سبب خودرو های تولید مشترک با شرکای خارجی بوده که امکان تولید آنها بعد از اعمال باردیگر تحریم ها وجود نداشت؛ اما گروه خودروسازی سایپا با ارائه طرح های تبدیل، نسبت به جایگزینی تولیدات داخلی با این خودرو ها اقدام نموده است.
گفتنی است قائم مقام مدیرعامل سایپا در امور فروش و خدمات بعد از فروش نیز مدتی پیش از صفر شدن تعهدات ۱۸ محصول این گروه خودروسازی تا اختتام شهریور ماه امسال آگاهی داد و اظهار داشت: با وجود مشکلاتی مانند تعهدات برجا مانده از طرح اتوخدمت و همین طور بدعهدی شرکای خارجی، خوشبختانه خیلی از این تعهدات را پشت سر گذاشته ایم، به شکلی که تعداد تعهدات معوق ۱۸ محصول سایپا تا اختتام شهریور امسال به صفر خواهد رسید.
همین طور در دیگر خودروسازی بزرگ کشور نیز طبق آمار، مجموعه تعهدات موقت ایران خودرو از شهریور ماه سال قبل که حدود ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو بوده است؛ حالا به ۵۰ هزار دستگاه کاهش یافته که ۷۰ درصد بهبود یافته است. با روند کنونی تولید و تحویل خودرو به مشتریان، تعداد تعهدات معوق ۱۳ محصول ایران خودرو به روز شده است.
ضمن اینکه این گروه صنعتی از آبان ماه سال گذشته( ۹۸/۸/۲۵) تابحال هیچگونه تعهد معوقی برای فروش فوری های خود نداشته و ۹۰۰۰ خودروی تعهد شده طرح فروش فوق العاده را نیز قبل از موعد تعیین شده تحویل داده است.
بگفته قائم مقام مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، از ۱۵ هزار دستگاه که در طرح فروش فوق العاده، تا روز گذشته(شنبه) بیش ۹۰۰۰ دستگاه فاکتور و تحویل شده است. امید است قبل از اختتام ماه جاری به اعداد و ارقام خوبی در تحویل خودرو های فروش فوق العاده دست پیدا نماییم و تا اختتام شهریور ماه تمامی تعهدات آن تحویل شود.1399/04/23
12:01:23
5.0 / 5
2156
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی