معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور خبر داد

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ۲ میلیونی ویژه كرونا به رانندگان تاكسی

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ۲ میلیونی ویژه كرونا به رانندگان تاكسی به گزارش مبل زیبا مهدی جمالی نژاد از عرضه ۱۴ هزار تسهیلات ۲۰ میلیون ریالی ویژه كرونا به رانندگان ناوگان تاكسیرانی شهری كشور اطلاع داد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، مهدی جمالی نژاد با بیان خبر فوق اظهار نمود: به دنبال شیوع ویروس کرونا برمبنای اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی شهری جزو شاغلینی هستند که شدیداً در معرض مبتلا شدن به این بیماری هستند و بدین جهت با تصمیمات اتخاذ شده، رانندگان این ناوگان در اولویت کمک های حمایتی و معیشتی قرار گرفتند. وی ادامه داد: در این راستا با همکاری بنیاد علوی و عاملیت بانک سینا، تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد جهت برخورداری ۵۰ هزار راننده تاکسی صدمه دیده در این بحران در نظر گرفته ایم. جمالی نژاد در ادامه اظهار داشت: به این منظور متناسب با هر شهر سهمیه ای مشخص تا از جانب سازمان های تاکسیرانی در اختیار افراد صدمه دیده و یا خانواده هایی که اعضای آنها بر اثر کرونا فوت شده اند، قرار گیرد. وی افزود: تا کنون ۱۴ هزار راننده تاکسی فرایند دریافت وام خویش را انجام داده و در حال شناسایی و معرفی به بانک ها هستند و بقیه پروسه استفاده از تسهیلات هم در حال اجراست. رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همین طور به اعطای تسهیلات ۶ میلیون تومانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوسیله ثبت نام در سامانه ویژه این مساله اشاره نمود و اظهار داشت: برمبنای اعلام وزارتخانه مذکور از بین مشاغل مختلف، حوزه حمل و نقل عمومی بیشترین مراجعه و درخواست را داشته اند که مراحل اداری آن بوسیله سامانه کارا در حال اجراست.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور درباره آخرین آمار ابتلای رانندگان تاکسی های درون شهری به کرونا اظهار داشت: بر طبق آخرین آمار ارسالی شهرداری ها ۴۹۳ راننده به این بیماری مبتلا و متاسفانه ۴۳ نفر از آنان فوت کرده اند.


منبع:

1399/05/10
15:36:04
5.0 / 5
2106
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی