در رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه كشاورزی اعلام شد

جزئیات اعطای تسهیلات صندوق نوآوری به خریداران و فروشندگان فناوری

جزئیات اعطای تسهیلات صندوق نوآوری به خریداران و فروشندگان فناوری مبل زیبا: معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی با تاكید بر اینكه خریداران فناوری می توانند تا ۸۰ درصد مبلغ خرید را از صندوق نوآوری تسهیلات ۳ ساله با نرخ ۹ درصد دریافت نمایند، اظهار داشت: علاوه بر آن به شركت های دانش بنیانی كه موفق به عقد قرارداد فروش محصولات خود شوند انواع ضمانت نامه ها چون ضمانت نامه پیمان، تسهیلات سرمایه در گردش و تولید صنعتی تا سقف ۶۰ میلیون تومان اعطا خواهد شد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، دکتر سیاوش ملکی فر امروز در رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه کشاورزی و صنایع وابسته با اشاره به اینکه برخی تصور می کنند اعطای وام و تسهیلات کم بهره از وظایف اصلی صندوق نوآوری و شکوفایی است که تصور درستی نیست، اضافه کرد: هدف اصلی این صندوق ایجاد زمینه ای برای شرکت های دانش بنیان به منظور بهره برداری از تسهیلات تعریف شده است.
وی با اشاره به اینکه این صندوق اهداف مختلفی برای برگزاری این رویدادهای فناورانه دارد، تصریح کرد: تزریق فناوری های پیشرفته، تقویت روحیه خودباروی، ایجاد اشتغال پایدار و توسعه بازار، پیشگیری از خروج ارز و تأمین نیازهای فناورانه همچون اهداف ما برای برگزاری این رویدادها است.
ملکی فر به بیان ابزارهای حمایت های این صندوق برای تأمین مالی شرکت های دانش بنیان پرداخت و افزود: بعد از برگزاری این رویدادها ما شرکت های صنعتی و دانش بنیان را تنها نخواهیم گذاشت، بلکه تسهیلاتی را برای طرف های متقاضی و عرضه فناوری تعریف کرده ایم که در اختیار آنها قرار می دهیم.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در اینباره اظهار نمود: طرف های خریدار فناوری می توانند ۷۰ تا ۸۰ درصد مبلغ خرید را از صندوق نوآوری تسهیلات ۳ ساله با نرخ ۹ درصد دریافت نمایند ضمن آنکه شرکت های دانش بنیانی که موفق به عقد قرارداد شوند، می توانند انواع ضمانت نامه ها چون ضمانت نامه پیمان، تسهیلات سرمایه در گردش، تولید صنعتی تا سقف ۶۰ میلیون تومان را دریافت نمایند.
وی با اشاره به اینکه در این قالب پارسال ۱۴ رویداد فناورانه بزرگ برگزار کردیم، تصریح کرد: در این رویدادها ۱۶۰۰ نیاز فناورانه صنایع مختلف با حضور ۱۱۵۰ شرکت دانش بنیان عرضه شد و در خلال این رویدادها تعداد ۴ هزار و ۷۲۸ میلیارد تومان قرارداد و تفاهم نامه به امضا رسید.
ملکی فر پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی را از دیگر تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی دانست و خاطرنشان کرد: امسال از حضور شرکت های دانش بنیان جهت شرکت در ۱۳ نمایشگاه داخلی حوزه کشاورزی حمایت می شود که از آن جمله می توان به پنحمین نمایشگاه بین المللی ایران سبز، نمایشگاه تخصصی گل و گیاه، گیاهان دارویی و نهاده ها، شانزدهمین نمایشگاه کشاورزی، ماشین آلات و نهاده ها، بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته و بیستمین نمایشگاه بین المللی ادوات و ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و تجهیزات آبیاری اشاره نمود.
وی با اشاره به حمایت این صندوق از حضور شرکت های دانش بنیان در ۸ نمایشگاه خارجی تصریح کرد: برای شرکت های متقاضی به منظور حضور در نمایشگاه های خارجی ۱۲۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض خواهد شد.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، با اشاره به حمایت این صندوق از مالکیت فکری اظهار داشت: برای این منظور تا سقف ۲۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت حق به نژادی، تا سقف ۹ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع داخلی، تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع خارجی، تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت نشان تجاری خارجی و ۴۵ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت طرح صنعتی خارجی به شرکت های حوزه کشاورزی و صنایع وابسته اعطا خواهد شد.
وی حمایت این صندوق برای دریافت استانداردها و مجوزهای شرکت های حوزه کشاورزی شامل تاییدیه مکانیزاسیون کشاورزی، گواهینامه ارگانیک، تاییدیه کودی، حلال، ایزو ۹۰۰۱، ۱۴۰۰۱ و ۲۲۰۰۰، GMP، استاندارد اروپا CE دانست و افزود: تا سقف ۴۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای تاییدیه های داخلی، تا سقف ۴۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای تخصصی و تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای صادراتی برای این دسته از شرکت ها در نظر گرفته شده است.
ملکی فر از برگزاری رویداد فناورانه در روز ۲۰ مرداد اطلاع داد و اظهار داشت: در این رویداد ۶ استارتاپ کشاورزی آخرین دستاوردهای خویش را برای سرمایه گذاران عرضه خواهند کرد.
به قول وی در رویداد امروز ۱۳۷ نفر از ۱۲۴ شرکت دانش بنیان حضور دارند.
منبع:

1399/05/12
14:49:31
5.0 / 5
1857
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی