سازمان صمت تهران به مبل زیبا اعلام كرد

تشدید بازرسی از انبارها

تشدید بازرسی از انبارها مبل زیبا: معاون نظارت و بازرسی اداره كل صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از دو برابر شدن موارد بازرسی از انبارها در زمینه قاچاق و احتكار در مرداد امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل و همین طور كاهش موارد احتكار ماسك آگاهی داد و اظهار داشت كه بیشترین شكایات مردمی در یك ماه اخیر نیز در حوزه نان، لبنیات، مرغ و تخم مرغ و میوه و سبزیجات بوده است.


سعید محمدی پور معاون نظارت و بازرسی اداره کل صمت استان تهران در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در مرداد ماه بیش از ۶۰ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی انجام شده که از این تعداد ۱۰ درصد منجر به کشف تخلف شده است. یعنی در ماه گذشته ۶۲۰۰ پرونده به ارزش ریالی ۱۸۹ میلیارد تومان تشکیل شده است.
او همینطور از انجام ۶۱۵۵ مورد بازرسی در زمینه قاچاق در ماه گذشته آگاهی داد و اظهار داشت: از این تعداد ۴۶ مورد منجر به کشف تخلف و تشکیل پرونده به ارزش ریالی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان شده است.
معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران در ادامه با اعلان اینکه در شرایط فعلی بازار کشور و وجود تحریم ها در زمینه قاچاق و احتکار نظارت بیشتری می شود، اشاره کرد: بدین سبب تعداد بازرسی در زمینه قاچاق و احتکار در مرداد ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل صد در صد و نسبت به ماه گذشته شش درصد افزایش داشته است. بدین سبب در ماه گذشته و ماه جاری بازرسی های بیشتری به بازرسی از انبارها و در زمینه احتکار و قاچاق اختصاص داده شده است.
محمدی پور با اعلان اینکه سیاست سازمان های صنعت، معدن و تجارت ناامن کردن وضعیت برای سودجویانی است که از ناپایداری بازار سوء استفاده می نمایند، اظهار داشت: طی گشت های مشترک تعزیرات، دادستانی و پلیس امنیت اقتصادی، آگاهی و اماکن ۱۸۷۷ گشت انجام گرفته که ۶۸۷ مورد تخلف با ارزش ریالی ۵۵ میلیارد تومان به تعزیرات ارسال شده است.
بیشترین شکایات مردمی و بیشترین تخلفات در کدام بخش ها بوده؟
ایشان سپس تعداد شکایت مردمی به صورت حضوری و تلفنی را ۴۴۴۲ مورد عنوان نمود و اظهار داشت: از این تعداد ۲۴۶۴ مورد تلفنی با سامانه ۱۲۴ و ۱۹۷۸ مورد حضوری با ارائه مستندات دریافت شده و تعداد ۳۲۳۷ مورد غیر متخلف و ۱۲۰۵ فقره بعنوان متخلف شناخته شده است. بیشترین شکایات مردمی در یک ماه اخیر نیز در حوزه نان، لبنیات، مرغ و تخم مرغ و میوه و سبزیجات بوده است.
همین طور بگفته معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران در بحث نظارت بر آرد و نان استان تهران ۳۱۲۰ مورد بازرسی انجام گرفته که ۶۷۲ پرونده به ارزش ۳۰۲ میلیون تومان تشکیل شده است.
محمدی پور با اعلان اینکه در ماه گذشته بیشترین تخلف ها در حوزه انبارها، احتکار، مرغ، تخم مرغ و نان بوده، اشاره کرد: بیشترین کشفیات احتکار نیز مربوط به لوازم خانگی، آهن آلات، نئوپان، مصالح ساختمانی و آرایشی بهداشتی بوده است.
وضعیت توزیع ماسک بهتر شده
وی با اعلان اینکه در زمینه ماسک وضعیت بهتر و تعداد کشفیات احتکار کم تر شده، اظهار داشت: قرار شده متناسب با میزان تولید ماسک مواد اولیه به واحدهای تولیدی تخصیص داده شود و آنها بوسیله کانال های مشخص تعریف شده یعنی دانشگاه های علوم پزشکی تحویل دهند. ۴۲ واحد تولیدی صنفی هم بوسیله سامانه تعریف شده مواد اولیه دریافت نمایند و به مراکز تعیین شده یعنی فروشگاه های زنجیره ای، ادارات، ارگان ها و ایستگاه های مترو و اتوبوس به قیمت مصوب تحویل دهند.
منبع:

1399/06/15
15:20:30
5.0 / 5
1805
تگهای خبر: اقتصاد , امنیت , انبار , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی