رنگ مناسب برای اتاق كودك

رنگ مناسب برای اتاق كودك مبل زیبا: اتاق خواب یكی از اتاق هایی می باشد كه باید در خانه مورد توجه خاصی قرار گرفته و با استفاده از رنگ های مختلفاین اتاق را زیبا كرد. اتاقی كه می توان با استفاده از آرامش و آسایش را به خانه هدیه داد اتاق خواب می باشد كه با استفاده از رنگ های خاص می توانیم این امر تسریع كنیم. كودكان دارای روحیه متفاوتی با افراد بزرگسال هستند و برای همین مرد باید در زمان انتخاب رنگ برای دكوراسیون اتاق كودك خود رنگ های خاصی را در نظر داشته باشیم. مسئله ای كه قصد داریم برای شما توضیح دهیم تلفیق رنگ اتاق كودك است.


رنگ سبز درخصوص مكان خواب یكی از فطری ترین رنگ ها به شمار می رود كه دارای اثرات آرامش بخش به خصوص روی كودكان است. تحقیقات علامت داده است رنگ سبز می تواند سرعت خواندن و درك مطلب در كودكان را افزایش دهد. از آن جایی كه این رنگ اضطراب را كاهش می دهد, یكی از بهترین رنگ ها راجع به رنگ اتاق كودك محسوب می شود. 
 
سبز رنگ آرام و پسندیده است كه كم پیش می‌آید در حالت ان اشتباه كنید. رنگ سبز با سرشت و سلامت گره خورده و درك خوب و آرام بخشی به بدن می دهد. سبز تمركز را بالا می‌برد و برخی پژوهش ها نشان داده است كه رنگ سبز امید به تدریس و خواندن را بیشتر می‌كند. این رنگ برای جایگاه كودك گزینه بسیار مناسبی است اگر بخواهید یك كودك باهوش و درس خوان و مشتاق ابداع داشته باشید.
 
صورتی یكی از رنگ های مورد علاقه كودكان دختر است كه تصور می شود نمی توانمندی از آن بابت كودكان پسر استفاده نمود. در حالی كه این طور نیست. در واقع رنگ صورتی القاء كننده حس آرام بخش است و برای همه كودكان اعم از دختر و پسر خوب است.
 
واقعارنگی كه به نایابی در این وضعیت استعمال می شود، رنگ نارنجی است. نارنجی رنگ محبوبی نمی باشد و خیلی كم در مسكن ها مصرف می شود. غیر قابل انكار است كه نارنجی یك رنگ زیاد روشن و شاد است و حقیقت این است كه رنگ مزاحمی برای استراحت منزل رویا است، اما جذاب و برجسته است.
 
رنگ خاك و  طبیعیت، به خاطر اتاق كودك رنگ مناسبی است. سعی كنید از تركیب قهوه‌ای روشن و واضح استفاده كنید تا همه چیز یك دست و یكنواخت نشود. رنگ قهوه‌ای و كرم رنگ تعادل‌اند به خصوص برای كمتر كثیف شدن جایگاه كودك گزینه ممتاز ای است.
 
این تاثیرات رنگ ها فقط راجع به كودكان نیست بزرگتر ها هم می توانند به شدت تحت تاثیر رنگ منزل قرار بگیرند.  بزرگترها می توانند رنگ جایگاه خواب خود را هم بر اصل روانشناسی رنگ ها انتخاب كنند اما چون این مسئله برای كودك در حال رشد بیشتر و مهم تر است باید دقت بیشتری در تزئین و رنگ اتاق او داشته باشیم.
1396/05/10
19:59:55
5.0 / 5
5533
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی