دبیر انجمن ملی طیور:

قیمت تخم مرغ پایین است!

قیمت تخم مرغ پایین است! به گزارش مبل زیبا دبیر انجمن ملی طیور می گوید در صورتیكه سیاست های غلط دولت اصلاح نشود، هفته آینده بازار تخم مرغ با شوكی جدید مواجه خواهد شد.


فرزاد طلاکش در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: متاسفانه با وجود تمام هشدارهایی که بخش خصوصی داده، همچنان تصمیماتی که در حوزه مدیریت قیمت تخم مرغ گرفته می شود، با واقعیت ها فاصله ای زیاد دارد و تداوم این امر نه فقط به ضرر تولید کننده تمام می شود که حتی در بازار هم اختلال ایجاد خواهدنمود.
وی با اعلان اینکه با دستور ستاد تنظیم بازار، سقف قیمتی برای تخم مرغ های بسته بندی اعلام شده است، اظهار داشت: تا قبل از بی نظمی های اخیر، انجمن تخم مرغ شناسنامه دار قیمت مدنظر خویش را به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام می کرد و با تایید این سازمان، قیمت ها در بازار نهایی می شد اما در هفته های اخیر ناگهان بحث ستاد تنظیم بازار مطرح گردیده است.
این فعال بخش خصوصی افزود: با توجه به این که سهم تخم مرغ های شناسنامه دار هنوز بخش محدودی از بازار است، تا کنون با نظارت سازمان حمایت مشکلی در زمینه تعیین قیمت تخم مرغ وجود نداشت اما ورود روزهای گذشته به این عرصه و اصرار بر پایین آوردن قیمت ها می تواند بسیار مشکل ساز باشد.
طلاکش با اشاره به اختلاف نظر جدی میان تولید کنندگان و تصمیم گیران در این عرصه، توضیح داد: در جلسه ای که با حضور مسؤلان داشتیم، قیمت تمام شده مدنظر آنها را محاسبه کرده و به حداقل عدد رسیدیم اما آنها باز هم گفتند که باید قیمت پایین تر بیاید و نرخ آنقدر پایین آمده که دیگر با واقعیت ها سازگار نیست. برای مثال اصرار می کنند که قیمت ۱۲ کیلو تخم مرغ به شکل عمده، باید حدود ۱۲ هزار تومان باشد، اما بررسی وضعیت بازار در روز گذشته نشان میدهد که این عدد حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است.
وی ادامه داد: وقتی می گویند قیمت تخم مرغ بسته بندی شش تایی باید ۷۰۰۰ تومان باشد، در صورتیکه قیمت تمام شده آن برای تولید کننده بیشتر از این عدد است، تکلیف چیست؟ چرا احساس می کنند در چنین فضایی می توانند بازار را مدیریت کنند؟
دبیر انجمن ملی طیور اشاره کرد: این تصمیم غلط نتایج خویش را در ایام آینده نشان خواهد داد و در نخستین گام، فروشگاه های زنجیره ای که موظف به فروش تخم مرغ شناسنامه دار هستند، قفسه هایشان خالی می شود. تولیدکننده با این قیمت ها اساسا امکان تولید ندارد و این اصرار در هفته های آینده به عذرخواهی از مردم و اصلاح در سیاست های غلط منجر می شود.
به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، در هفته های گذشته افزایش قیمت تخم مرغ، حواشی زیادی ایجاد کرده است. مرغداران معتقدند افزایش قیمت نهاده ها که خیلی از آنها وارداتی هستند، علت این افزایش قیمت بوده اند و دولت هم گفته تلاش می کند تخصیص ارز به این حوزه را تسریع کند.
منبع:

1399/07/09
21:56:45
5.0 / 5
1194
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی