پیام معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش برای هفته بهداشت روان

پیام معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش برای هفته بهداشت روان به گزارش مبل زیبا معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به مناسبت فرارسیدن هفته بهداشت روان پیامی صادر كرد.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، پیام علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر به مناسبت هفته بهداشت روان به این شرح است:
«در آستانه نکوداشت "هفته بهداشت روان مصادف با "۲۴ - ۱۸ مهرماه" این مناسبت مهم را حضور خانواده بزرگ و پرارزش آموزش و پرورش، تمام دانش آموزان و کارکنان مدرسه، بخصوص مربیان و مشاوران عزیز، صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم. به گمانم چنین بزرگداشتی تنها سمبل و نمادی است از آنچه ما بعنوان انسان، معلم و خاصه، مشاور و مربی باید همواره نگاهمان بدان معطوف باشد. اساساً در تربیت دینی، سبک زندگی اسلامی- ایرانی و سیاست های جهانی بهداشت - محور هم بر این مهم بسیار تاکید گردیده است. ازاین رو من در کنار شما و همراه با شما با تمام توان و بضاعت علمی و اجرایی خویش ایستاده ام تا با تاکید بر همت و توان یکایک همکاران همدل و همراه، با جان و روان دانش آموزان آن نماییم که باد بهار با تن خسته شاخسار زمستان زده می کند. من باور دارم که می توان تمام لحظات را با هدف رویکرد ارتقا بهداشت روان سپری نمود. من ایمان دارم که ما با کمک یکدیگر خواهیم توانست گامی اساسی در راه تحقق این مهم برداریم بگونه ای که هر یک "حول حالنا"ای برای دانش آموزان این سرزمین باشیم.
بر مبنای چنین باوری، هرگاه به معلمان، مربیان و خاصه مشاوران می اندیشم، ناخودآگاه تصویر پیشگامان عرصه تربیت فرآیند محور در شرایط بیم و امید، آرامش و بحران، جنگ و صلح در ذهنم نقش می بندد. نقش معلمان، مربیان و مشاوران تنها در ارتقای سطح دانش و بینش خلاصه نمی شود؛ بلکه بر این باورم که در صورت تحقق کارکرد اصلی نقش معلم در معنای دقیق کلمه می توان به مراتبی از سلامت ذهن و روان در سطح جامعه دست یافت. با نیم نگاهی به شرایط سال تحصیلی گذشته و جاری که در آن بحران جهانی کووید ۱۹ به ناگاه، از مسأله ای منطقه ای و محلی به چالشی فراگیر و جهانی تبدیل شد و لزوم پرداختن به مقوله سلامت روان و تاثیر آن در توسعه پایدار قبل از پیش رخ نمود. ناگفته آشکار است که در هنگامه مواجهه با چنین بحرانی اهمیت پرداختن به مقوله سلامت روان و ارتقا شاخصه های در رابطه با آن دوچندان می شود. با اینکه این همه گیری ضعف های ساختارهای آموزشی را در سراسر جهان قبل از پیش آشکار ساخت، اما توأمان؛ قدرت بی بدیل معلمان را به تصویر کشید.
و این چنین بود که معلمان، مربیان و مشاوران توانستند به جهان بیاموزند که حفظ و ارتقا سلامت روان باید در اولویت دستورکار دولت ها قرار گیرد؛ توانستند به جهان بیاموزند که حفظ و ارتقا سلامت روان بر آموزش تقدم دارد. توانستند به جهان بیاموزند که نه تنها، آموزش هیچگاه متوقف نمی گردد و حتی یک کودک نباید از تحصیل باز بماند، بلکه تاکید ورزیدند که در هر شرایطی باید به تأمین و ارتقای زیرساخت های سلامت روان دانش آموزان پرداخت. شما توانستید به جهان بیاموزید که با تاکید بر تعهد و از راه دور هم می توان روح و روان و حتی جان دانش آموزان را هم جلا بخشید. شما توانستید به جهان بیاموزید که در اسرع وقت باید به آموزش تاب آوری در جهان پرداخت و دانش آموزان را برای مقابله با بحران های شناخته و ناشناخته آتی آماده نمود. شما توانستید به جهان بیاموزید که هنوز هم - در عصر تکنولوژی و هوش مصنوعی- معلمان، مربیان و مشاوران حرف نخست را در عرصه بهداشت روان واگو می کنند.
اینک با تاکید بر تمام دستاورهای ارزشمندتان صمیمانه درخواست می کنم که به جهان بیاموزید که با دستان خالی و با امکانات اندک هم می توان روانی را متحول ساخت و حالی را بهبود بخشید. درخواست می کنم که بیشتر از هر زمان دیگری مهر، دوستی، بخشش، قدرت نه گفتن، بردباری، تاب آوری، مشارکت، کار گروهی و افتخار به هویت دینی و ملی را به فرزندان ایران زمین بیاموزید و به آنان بگویید که هیچ جایگاهی بالاتر و والاتر از خدمت به همنوع و کسب رضایت حق تعالی نیست و آن هم تنها در گرو سپاس گذار بودن از حضرت حق و نگاه اخلاق محور رخ می نماید. همواره به یادآوریم که انسان زیستن و انسان ماندن شعار محوری همه ادیان الهی در هر عصر و دوره ای بوده و هست.
باور دارم که انتخاب شعار جهانی سال جاری هفته بهداشت روان هم وام دار نکات نغز و بی بدیلی بود که شما به جهان آموختید.
بی تردید تحقق شعار مهم"سرمایه گذاری بیشتر، دسترسی بیش تر برای همه، همه جا "هم به یمن تلاشهای بی وقفه یکایک شما همکاران عزیزم امکان پذیر خواهد شد.
اینجانب هم ضمن تشکر از تلاشهای مجدانه شما همکاران محترم بخصوص مربیان و مشاوران عزیز در اقصی نقاط کشور، سلامتی، سعادت و سربلندی روزافزونتان را در خدمت به یکایک دانش آموزان ایران اسلامی از درگاه خداوند متعال خواهانم.»


منبع:

1399/07/19
11:44:05
5.0 / 5
1264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی