معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاكید كرد

تصمیم های اجرایی برای تنظیم بازار فولاد، به طور عمومی اعلام خواهد شد

تصمیم های اجرایی برای تنظیم بازار فولاد، به طور عمومی اعلام خواهد شد به گزارش مبل زیبا معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ضمن تاكید بر اینكه این وزارتخانه در برهه كنونی و با لحاظ تمامی جوانب امر در مورد تنظیم بازار محصولات فولادی، تصمیم اجرایی خاصی اتخاذ نكرده است، اعلام نمود كه تصمیمات با لحاظ نظرات كارشناسی فعالان حوزه فولاد به صورت عمومی اعلام خواهد شد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، داریوش اسماعیلی با بیان این موضوع، تصریح کرد: این وزارتخانه در حال بررسی موارد و مذاکره با عوامل مرتبط و موثر در حوزه محصولات فولادی در سطح کشور است.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: قطع یقین برای اتخاذ تصمیم اجرایی موثر در حوزه تنظیم بازار محصولات فولادی، نظرات و آرای کارشناسان مربوطه، نخبگان و فعالان حوزه فولاد لحاظ خواهد شد.
وی ادامه داد: با نهایی شدن تصمیم نهایی، مراتب به اطلاع مردم و مجموعه فعالان حوزه فولادی کشور خواهد رسید.
این در شرایطی است که اوایل دهه دوم شهریورماه، دبیر ستاد تنظیم بازار کشور با تاکید بر اینکه عرضه محصولات فولادی در بورس کالا الزامی است، اظهار داشت: قیمت فولاد احتیاج به شفاف سازی دارد و وقتی تصمیم گرفته می شود که فولاد در بورس کالا عرضه شود، اساسا مهم ترین اولویت ما کنترل زنجیره و عرضه قطعی و الزامی آن در بورس کالا است.
همینطور معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت هم ضمن اشاره به تاکید وزارت صمت بر عرضه محصولات در بورس کالا، علت این تاکید را بهره مندی شرکت های تولیدکننده فولاد از مزایای بورس عنوان و اعلام نمود که در همین راستا باید کل تولید کارخانجات فولاد در بورس قیمت گذاری و ارائه شود. نمی توان با عرضه کم و وجود تقاضای زیاد، قیمت را ذیل قیمت جهانی تعیین کرده و مدعی کشف قیمت باشیم و خارج از بورس با هر قیمتی که مورد نظر است عرضه را انجام دهیم.
در همین زمینه سید رسول خلیفه سلطانی- دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران- هم سفته بازی ها را همچون بزرگترین معضل بازار فولاد دانسته و اعلام نمود که با تصمیمات وزارت صمت در حوزه تنظیم بازار فولاد اتفاقات خوبی در این حوزه رقم خواهد خورد.
از طرفی وی اعتقاد دارد که معاملات چند روز اخیر بورس کالا که شمش و میلگرد معامله شده است، نشان داده است که کاهش قیمت شمش فولاد نفعی برای مردم نداشته و در صورت تداوم این روند، مصرف کننده نهایی هیچ نفعی از کاهش قیمت شمش فولاد نخواهد برد و این ارزانی، پیش از رسیدن به مردم گم می شود. میلگرد به کاهش قیمت حداقل به اندازه شمش مقاوت دارد. عرضه های روزهای اخیر نخستین عرضه های شمش و میلگرد بعد از روی کار آمدن وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت و تاکید ایشان بر کاهش قیمت فولاد به حساب می آید. همانطور که مشاهده شد، با همکاری حداکثری فولادسازان، بیشتر از ۸۲ هزار تن انواع شمش فولادی را با کاهش ۱۵ درصدی قیمت و با ۱۵۰۰ تومان پایین تر از نرخ های قبلی ارائه کردند و در واقع برادری خویش را اثبات کردند.



1399/07/20
14:34:36
5.0 / 5
1036
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی