نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران مطرح كرد

نظام خرده فروشی در انتظار سامانه ای نظیر سامانه جامع انبارها

نظام خرده فروشی در انتظار سامانه ای نظیر سامانه جامع انبارها به گزارش مبل زیبا نایب رییس اول اتاق اصناف ایران اظهار داشت: تمام عمده فروشان ما در سامانه جامع انبارها در حال رصد هستند و جزئیات اقدمات ایشان مشخص است اما ضروریست تا خرده فروشان هم رصد شوند. در این راستا سامانه ای در حال تدوین است كه وقتی راه اندازی شود، تبعات حقوقی را می پذیرند و خیلی از تخلف ها كاسته می شود.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، جلال الدین محمد شکریه اظهار نمود: با این شفاف سازی روشن می شود که چه کالایی، به چه تعداد، به چه قیمت و به چه کسی فروخته شده است و در واقع شفاف سازی در نظام خرده فروشی در نهایت به خودمان بعنوان یک مصرف کننده بر می گردد.
وی تصریح کرد: هر کدام هیات مدیره اتحادیه های صنفی خود مصرف کننده تعداد زیادی از کالا و خدمات هستند. ازاین رو این تصور نباید به وجود آید که مقاومتی در بدنه نظام صنفی کشور در مقابل طرح های جدید است. ما خود مصرف کننده هستیم و ازاین رو معتقدیم که اگر بتوانیم سرویس بهتری به مردم بدهیم، خودمان هم سرویس بهتری از سایر صنوف می گیریم.
سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا در جهت بندش ماده ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب سال ۱۳۹۲ مجلس شورای اسلامی به راه افتاده است. بر طبق این قانون، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است با همکاری دستگاه های اجرائی ذیربط با استفاده از سامانه نرم افزاری به شناسه دار کردن کلیه انبارها و مراکز نگهداری کالا و ثبت مشخصات مالک کالا، نوع و میزان کالاهای ورودی و خروجی از این اماکن با هدف شناسایی کالاهای قاچاق اقدام نماید.
ازاین رو شناسایی تمام انبارها و مراکز نگهداری کالای کشور، تسهیل فرایندهای الکترونیکی از قبیل صدور بارنامه آنلاین و بیمه آتش سوزی از راه سیستمی کردن این فرایندها، ثبت ورودی و خروجی کالای هر واحد نگهداری کالا (ثبت رسید احواله) و دریافت گزارش از میزان موجودی کالا در تمامی واحدهای نگهداری کالای کشور همچون اهداف این سامانه است که خود در نهایت به اهداف کلانی همچون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پیشگیری از احتکار از راه رصد دقیق جریان کالا در انبارهای کشور ختم می شود.
منبع:

1399/07/28
16:14:49
5.0 / 5
1441
تگهای خبر: آنلاین , انبار , بیمه , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی