یك مسئول مطرح كرد: كاهش ۴۷ درصدی مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی

توزیع ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار لاستیك با ارز دولتی

توزیع ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار لاستیك با ارز دولتی مبل زیبا: لرستان مدیركل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار حلقه لاستیك با ارز دولتی در كشور توزیع شد.


داریوش باقر جوان امروز یکم آبان ماه از توزیع دو میلیون و ۹۰۰ هزار حلقه لاستیک با ارز دولتی میان رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر کشور اطلاع داد و اضافه کرد: از ۱۵ تیرماه سال ۹۷ که سامانه توزیع لاستیک با ارز ۴۲۰۰ تومانی افتتاح شد تا به امروز سه میلیون و ۱۴۶ هزار حلقه لاستیک به کشور وارد شده و در مجموع دو میلیون و ۹۰۰ هزار حلقه آن در چارچوب حواله توزیع شده که سهم لرستان در مجموع ۱۱۱هزار و در ۱۸ ماهه ۸۸ هزار حلقه بوده است.
وی افزود: با عنایت به شرایط خاص کشور و تغییر ارز ۴۲۰۰ تومانی به نیمایی، این سامانه در انتها فعالیت خود قرار دارد و سامانه ای با عنوان توسعه تجارت کالا در وزارت صمت راه اندازی شده تا برپایه ارز نیمایی، لاستیک توزیع شود و تاکید وزیر راه و شهرسازی پیوستن این سامانه به حوزه اختیارات سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای و مدیریت مناسب آن است.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان تصریح کرد: لاستیک های وارداتی باید حتما از برندهای متناسب با شرایط آب و هوایی و جاده ای کشور باشند که هم اکنون، ۷۸ درصد لاستیک مصرفی خارجی و ۲۲ درصد تولید داخل است، ازاین رو باید شرایط را بگونه ای فراهم نماییم که بخش بیشتری از لاستیک مورد نیاز کشور از تولید داخلی تأمین شده و واحدهای تولیدی به سمت تولید لاستیک ترغیب شوند.
باقر جوان با اشاره به مشکلات تأمین سوخت ناوگان بخش حمل و نقل مسافر، بیان نمود: هم اکنون سهمیه تخصیصی بر مبنای پیمایش است که به صورت متناوب و ماهانه شارژ می شود اما این میزان سوخت، تکافوی مصرف نیست و مبحث افزایش تخصیص سهمیه سوخت، بسیار جدی و نیازمند ورود سازمان و طرح آن در کارگروه تخصیص سوخت سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نظارت نفت می باشد.
وی با اشاره به کاهش ۴۷ درصدی مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای از آغاز بحران بیماری کرونا تا به امروز اطلاع داد و اضافه کرد: شیوع بیماری کرونا تابحال ۲۲ هزار میلیارد ریال خسارت به بخش حمل و مسافر وارد کرده است و لازم است فعالان این بخش مورد حمایت قرار گیرند.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان خاطرنشان کرد: تابحال بیشتر از ۹۰ درصد از جامعه آماری مشمول تسهیلات کرونا در این بخش موفق به دریافت تسهیلات شش میلیون تومانی در بخش رانندگان و ۱۲ میلیون تومانی به ازای هر نفر بیمه شده در بخش شرکت های حمل و نقل شده اند ولی این کافی نیست و باید حمایت های جدی تری صورت گیرد.1399/08/02
18:21:52
5.0 / 5
1284
تگهای خبر: بیمه , تجارت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی