معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی كشور:

مقدمه لازم هوشمندسازی نظام مالیاتی اعتماد عمومی است

مقدمه لازم هوشمندسازی نظام مالیاتی اعتماد عمومی است لرستان معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: مقدمه لازم هوشمندسازی نظام مالیاتی اعتماد عمومی است.


محمد مسیحی در جلسه بررسی مشکلات مالیاتی اصناف بروجرد که امروز ۲۵ دیماه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار نمود: مالیات باور مشترک همه دولت ها است.
وی خاطرنشان کرد: امروز از مالیات بعنوان تنها ابزار تأمین مالی از آن یاد می شود و هوشمند سازی نظام مالیاتی در دستور کار این سازمان قرار دارد.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: مالیات بهترین ابزار برای تأمین منابع مالی دولت می باشد.
مسیحی افزود: به علت اینکه اقتصاد نفتی داشته ایم و این دارایی نفتی را به جای اینکه صرف زیرساخت های عمرانی شود صرف هزینه های جاری می کردیم از نظام مالیاتی غافل بودیم و به درآمد نفتی اکتفا می کردیم و این تحریم های ظالمانه سبب شد که پوشش هزینه های جاری کشور از محل درآمدهای مالیاتی باشد.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور افزود: ۵۰ درصد هزینه های جاری کشور از محل مالیات تأمین می شود.
مسیحی اظهار نمود: با مدیریت و برقراری نظام مالیاتی هوشمند در این شرایط سخت اقتصادی که علاوه بر تحریم های ظالمانه، شیوع کرونا را داریم تعادلی را برقرار نماییم که کمترین مزاحمت را برای فعالان اقتصادی داشته باشیم.
وی ضمن اشاره به رویکرد مالیاتی در بروجرد، خاطرنشان کرد: ۸۱ درصد مشاغل را توانسته با توافق، مالیات آنها را قطعی کرده که در سطح استان این رقم ۷۵ درصد است که از میانگین استانی هم بالاتر بوده که این نشان دهنده آن است که تعامل خوبی بین اداره مالیات و بازاریان برقرار است.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: ۲۰ درصد باقیمانده هم با اجرای ماده ۹۷ مالیاتی مورد پذیرش قرار دهیم.
مسیحی افزود: اجرای این ماده بعنوان یک مأموریت و رسالت اصلی برای سازمان امور مالیاتی به حساب می آید و اصل مبارزه با فرار مالیاتی در دستور کار قرار دارد.
فاطمه مقصودی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس هم در این نشست اظهار نمود: کسب و کار در شهرستان رونق دارد که کرونا سبب شده بعضی از کسبه ها تعطیل شوند.
وی خاطرنشان کرد: برای این واحدهای صنفی که در این زمان تعطیل بوده اند مالیات می آید که برای حل مشکل آنها باید چاره ای اندیشیده شود.1399/10/26
12:18:00
0.0 / 5
814
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی