طی ۹ ماهه امسال محقق شد

رشد تولید ۶ محصول منتخب معدنی

رشد تولید ۶ محصول منتخب معدنی مبل زیبا: از آغاز سال جاری تا اختتام آذرماه، از بین ۱۰ محصول منتخب معدنی، شش محصول رشد تولید و چهار محصول افت را نسبت به زمان مشابه سال قبل تجربه کرده اند که طی آن شمش آلومینیوم خالص همچنان در صدر افزایش تولیدها قرار گرفته و در مقابل تولید ظروف چینی بیشترین کاهش تولید طی این مدت را به خود مختص کرده است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، بر این اساس در ۹ ماه نخست سالجاری، تولید شمش آلومینیوم خالص با بیشترین میزان رشد و بعد از آن به ترتیب سیمان، کاتد مس، محصولات فولادی، فولاد خام و آلومینا میزان تولیدشان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است. این در شرایطی است که ظروف چینی، شیشه جام، کنسانتره زغالسنگ و ظروف شیشه ای کاهش تولید را طی این مدت نسبت به ۹ ماهه نخست سال قبل تجربه کرده اند.
طبق آمار، شمش آلومینیوم خالص در مدت مذکور ۳۰۸ هزار و ۲۰۰ تن ساخته شده است که نسبت به ۲۰۳ هزار و ۸۰۰ تن ساخته شده در مدت مشابه سال گذشته، رشد ۵۱.۲ درصدی داشته است.
بعد از آن سیمان با ۱۴.۸ درصد افزایش تولید نسبت به ۹ ماه ابتدایی سال قبل که بیشتر از ۴۶ میلیون و ۶۹۱ هزار تن ساخته شده بود، در ۹ ماهه سال جاری میزان تولید ۵۳ میلیون و ۶۰۶ هزار و ۹۰۰ تن را به ثبت رسانده است.
طبق آخرین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) کاتد مس، محصولات فولادی و فولاد خام هم هریک به ترتیب ۱۱.۲ درصد، ۹.۵ درصد و ۸.۳ درصد رشد تولید را در مجموع ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده اند.
در مدت مذکور سالجاری ۲۱۴ هزار و ۱۰۰ تن کاتد مس، ۱۹ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۱۰۰ تن محصولات فولادی و ۲۱ میلیون و ۶۵۰ هزار و ۱۰۰ تن فولاد خام ساخته شده است؛ این در شرایطی است که در مجموع ۹ ماه ابتدایی سال ۱۳۹۸، به ترتیب کاتد مس ۱۹۲ هزار و ۴۰۰ تن، محصولات فولادی ۱۷ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۷۰۰ تن، فولاد خام ۱۹ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۱۰۰ تن ساخته شده بود.
همینطور آلومینا با ۱.۸ درصد رشد تولید طی ۹ ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شده است. از آغاز سالجاری تا آخر آذر ماه، ۱۷۵ هزار و ۳۰۰ تن آلومینا ساخته شده است و این در شرایطی است که طی مدت مشابه سال گذشته، میزان تولید این محصول معدنی تنها ۳۲۰۰ تن کمتر ( ۱۷۲ هزار و ۱۰۰ تن) ثبت شده است.
در مقابل اما در مدت مورد بررسی این گزارش برای سالجاری، ظروف چینی ۱۰.۹ درصد، شیشه جام ۲.۳ درصد، کنسانتره زغالسنگ ۱.۵ درصد و ظروف شیشه ای ۱.۱ درصد کاهش تولید را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده اند.
در ۹ ماه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۹ هزار و ۷۰۰ تن ظروف چینی ساخته شده است که نسبت به ۴۴ هزار و ۶۰۰ تن ساخته شده در ۹ ماهه نخست سال گذشته، بیشترین کاهش تولید را در این بررسی (۱۱.۶ درصد) تولید داشته است.
بعد از آن شیشه جام هم در مدت مذکور سالجاری ۸۴۷ هزار و ۳۰۰ تن ساخته شده است که نسبت به ۸۶۷ هزار و ۴۰۰ تن ساخته شده در ۹ ماه ابتدایی سال ۱۳۹۸ با افت تولید ۲.۳ درصدی روبرو شده است.
همینطور کنسانتره زغالسنگ با افت ۱.۵ درصدی از یک میلیون و ۲۴۲ هزار و ۶۰۰ تن ساخته شده در ۹ ماهه نخست سال قبل به یک میلیون و ۲۲۴ هزار و ۳۰۰ تن در مدت مشابه سال جاری رسیده است.
تولید ظروف شیشه ای هم از ۵۳۸ هزار و ۲۰۰ تن ساخته شده در مجموع ۹ ماه اول سال قبل به ۵۳۲ هزار و ۴۰۰ تن در مدت مذکور سالجاری رسیده که نشان از کاهش ۱.۱ درصدی این محصول معدنی دارد.
منبع:

1399/10/27
13:06:21
0.0 / 5
1249
تگهای خبر: تجارت , تولید , صنعت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی