رئیس سازمان بازرسی كل كشور:

دریافت پول با عنوان خدمات دارویی در داروخانه هاوجاهت قانونی ندارد

دریافت پول با عنوان خدمات دارویی در داروخانه هاوجاهت قانونی ندارد رئیس سازمان بازرسی اظهار داشت: دیوان عدالت اداری بحث تعرفه حق فنی داروخانه ها را ابطال کرده ولی برخی داروخانه ها مبالغی را تحت عنوان خدمات دارویی از بیماران دریافت می کنند که وجاهت قانونی ندارد.به گزارش مبل زیبا به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان در این دیدار با تشکر از تلاشهای دست اندرکاران حوزه سلامت اظهار داشت: امروز خط مقدم مبارزه با کرونا وزارت بهداشت است که باید از تلاشهای صورت گرفته در این عرصه تشکر کرد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور ضمن اشاره به همکاری سازمان بازرسی با بخش درمان و سلامت کشور در مبارزه با کرونا اظهار داشت: یکی از اولویت های مهم سازمان بازرسی در کل کشور از آغاز اسفند سال قبل بحث پیگیری اقدامات مؤثر در جهت مبارزه با ویروس کرونا بود. در ستاد سازمان کمیته ای بدین منظور تشکیل و در تمام استان ها همکاران بازرسی مرتباً در جلسات در ارتباط با پشتیبانی از بخش سلامت حضور پیداکرده و با پیگیری های میدانی و عملیاتی تلاش کردند تا مشکلات این حوزه مرتفع شود به صورتی که همکاران ما در بعضی استان ها شخصاً پیگیری کردند تا دستگاه اکسیژن ساز و تجهیزات پزشکی موردنیاز برای بیماران کرونایی تأمین شود.
وی ضمن اشاره به اهمیت جان و سلامت مردم اظهار داشت: همه دستگاه ها و مسؤلان باید برای رفع نیازهای بخش بهداشت و درمان در جهت نجات جان مردم و سلامت جامعه تلاش کنند. از سوی دیگر دشمن به شدت فعالیتهای شما را به خصوص در عرصه تولید واکسن کرونا زیر نظر دارد و چه بسا بخواهند اختلال ایجاد کنند و باید مراقبت نمود.
حجت الاسلام والمسلمین درویشیان در ادامه تاکید کرد: باآنکه مبارزه با کرونا اولویت نخست وزارت بهداشت است، اما سایر تکالیف هم باید موردتوجه قرار بگیرد. یکی از موضوعاتی که با پیگیری وزارت بهداشت به سرانجام رسید، بحث تعرفه دندانپزشکی است که اصلاح آن صورت گرفته و ابلاغ گردیده و ضروریست در اجرا توجه لازم صورت گیرد. چون جامعه هدف گسترده ای مشمول این طرح است و هزینه های دندانپزشکی هم خیلی بالا است و بسیاری به خاطر آن رجوع نمی کنند و مشکلات دیگری ایجاد می شود، نظارت و اصرار بر اجرای طرح تعرفه دندانپزشکی یک خدمت بسیار بزرگ به جامعه است.
عضو شورایعالی قوه قضاییه از وزیر بهداشت خواست بحث یکپارچگی سامانه ها در وزارت بهداشت همچون سامانه ی TTAC و هماهنگی آنها با سایر سامانه های جامع از جمله: سامانه تجارت، بانک مرکزی و گمرکات تسریع شود. تا مانع قاچاق دارو و کالاهای سلامت محور و ویژه خواری بلاوجه در تخصیص ارز به برخی شرکت ها شود و از سوی دیگر زمینه اجرای کامل پرونده الکترونیک سلامت و نسخه الکترونیک و نظارت بر مصرف منطقی دارو و تجهیزات پزشکی فراهم گردد.
حجت الاسلام والمسلمین درویشیان با تشکر از همراهی وزیر و وزارت بهداشت باسیاست های کلی جمعیت اظهار داشت: مقام معظم رهبری و همینطور رئیس محترم قوه قضاییه بر اجرای سیاست های کلی جمعیت تاکید بسیار دارند. البته وزارت بهداشت خدمات و اصلاحیه های خوبی در جهت اجرای این سیاست ها انجام داده ولی هنوز احتیاج به کار بیشتر دارد. برخی دستورالعمل ها مانند غربالگری مادران دنبال شده است و برخی دیگر از حوزه ها مانند پوشش بیمه ای بیماران نابارور هنوز به صورت کامل اجرایی نشده است. همینطور باید روی اجرای این دستورالعمل ها نظارت شود.
وی ضمن اشاره به گزارشی درباره تحقیقات انجام شده در بخش های وزارت بهداشت اظهار داشت: در حوزه بهداشت و درمان احتیاج به کار تحقیقی کاربردی وجود دارد. ازاین رو این مورد باید موردتوجه قرار گیرد که اگر هزینه ای صرف تحقیقات می شود، منافع آن به جامعه بازگردد و فقط به درج مقاله در ژورنال های علمی بسنده نشود.
در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین عرب انصاری معاون فرهنگی و اجتماعی و دکتر ضرغام صادقی بازرس کل امور بهداشت و درمان سازمان حضور داشتند.
در ادامه این نشست دکتر نمکی وزیر بهداشت در مورد برخی موضوعات توضیحاتی عرضه کرد و قرار شد گزارش های تکمیلی برای سازمان بازرسی ارسال شود. وزیر بهداشت درباره سامانه TTAC که در ارتباط با رهگیری دارو و کالاهای سلامت محور است، ضمن اشاره به مشکلات پیش روی راه اندازی این سامانه، ابراز امیدواری کرد بزودی این سامانه تکمیل شود.
وی تصمیم شورای رقابت درباره توقف آیین نامه تأسیس و اداره داروخانه ها را خلاف سیاست های کلی سلامت دانست و اظهار داشت: این تصمیم در نهایت منجر به این می شود که افراد در مرغوب ترین نقطه شهر داروخانه تأسیس کنند و مردم حاشیه شهر از دسترسی عادلانه به مراکز پزشکی بازبمانند. البته وزارت بهداشت پای حفظ منافع مردم ایستاده و از دیوان عدالت خواهان اعمال ماده ۹۱ شده است.
در این نشست، معاونین توسعه مدیریت و منابع، درمان و حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت و سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی و بازرسی کل امور بهداشت و درمان سازمان بازرسی کل کشور هم حضور داشتند.

1399/11/04
22:20:32
0.0 / 5
862
تگهای خبر: بیمه , تجارت , تجهیزات , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی