اعداد و ارقام تورم و واردات گوشت

اعداد و ارقام تورم و واردات گوشت امسال قیمت گوشت نسبت به پارینه افزایش داشته اما واردات آن با کاهش همراه بوده است.به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، قیمت گوشت طی مدت اخیر تا حدودی افزایش یافت؛ بطوریکه گوشت گوسفندی تا ۱۵۰ هزار تومان و گوشت گوساله تا ۱۴۲ هزار تومان هم در بازار قیمت خورده است.

افزایش ۳۲ درصدی گوشت گوسفند

این در حالی است که بررسی گزارش مرکز آمار در ارتباط با قیمت گوشت نشان میدهد که در دی ماه سال جاری هر کیلو گوشت گوسفندی بطور متوسط تا ۱۱۸ هزار و ۹۰۰ تومان فروش رفته و حتی در مواردی ۱۳۰ هزار تومان قیمت خورده است.

این در حالی است که در آذرماه هر کیلو گوشت گوسفندی بطور متوسط حدود ۱۱۹ هزار و ۸۰۰ تومان و در دی ماه سال قبل حدود ۸۹ هزار و ۶۰۰ تومان فروخته شده است.

براین اساس گوشت گوسفندی نسبت به آذرماه ۰.۸ درصد کاهش داشته ولی نسبت به پارینه ۳۲.۶ درصد گران تر شده است.

گوشت گاو و گوساله با اندکی کاهش و گرانی ۳۵ درصدی

در مورد گوشت گاو و گوساله نیز دی ماه پارینه هر کیلو بطور متوسط ۷۹ هزار و ۵۰۰ تومان فروش رفته اما در آذرماه سال جاری به ۱۰۸ هزار تومان و در دی ماه ۱۰۷ هزار تومان بطور متوسط قیمت خورده است.

گوشت گاو و گوساله تا ۱۱۸ هزار تومان نیز در دی ماه امسال فروخته شده بود، بر این اساس این گوشت نسبت به آذرماه ۰.۵ درصد کاهش قیمت داشته اما نسبت به پارینه ۳۵.۳ درصد گران شده است.

وضعیت واردات گوشت

اما بررسی وضعیت واردات گوشت نشان دهنده کاهش قابل توجه در ۹ ماهه اول سال جاری است که البته قسمتی از آن به سبب تامین نیاز گوشت در داخل کشور برمی گردد.

در ۹ ماهه اول سال جاری ۴۳۴۰ تن گوشت قرمز به ارزش ۲۸.۶ میلیون دلار وارد شده که این رقم در زمان مشابه سال قبل ۲۲.۹ هزار تن به ارزش ۱۴۸ میلیون دلار بوده است.

همچنین در دوره مورد بررسی ۲۴.۹ هزار تن گوشت سرد به ارزش ۱۰۴.۷ میلیون دلار وارد شده که در سال قبل این ارقام ۱۱۳.۶ هزار تن معادل ۴۶۴.۶ میلیون دلار گزارش شده بود.
1399/11/13
15:41:20
0.0 / 5
565
تگهای خبر: بازار , دلار , قیمت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی