سازمان زمین شناسی صاحب آشیانه بالگرد برای اجرای پروژه ژئوفیزیك هوایی شد

سازمان زمین شناسی صاحب آشیانه بالگرد برای اجرای پروژه ژئوفیزیك هوایی شد طی برگزاری مراسیم آشیانه بالگردهای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و عملیاتی سازی پروژه ژئوفیزیک هوابرد این سازمان راه اندازی شد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، با حضور دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی، دکتر مهدی شیرازی شایسته مدیرعامل یکی از شرکتهای بخش خصوصی، مهندس حسلنو مشاور ریاست سازمان هواپیمای کشور و تعدادی از مسؤلان استانی البرز آشیانه بالگردهای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و عملیاتی سازی پروژه ژئوفیزیک هوابرد در مرکز پژوهش های کاربردی واقع در کرج راه اندازی شد.
ساخت آشیانه بالگردها و تجهیز آن بر مبنای استانداردهای سازمان هواپیمایی کشور از مدتی پیش به همت مرکز پژوهش های کاربردی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در کرج به منظور استقرار بالگردهای این سازمان شروع شد. پروازهای ژئوفیزیک هوایی یکی از روش های به روز و مهم در دنیا است که در تولید اطلاعات پایه و اکتشاف عمقی مواد معدنی و منابع آبی عمیق کاربرد اساسی دارد و در ایران هم سازمان زمین شناسی طی سالهای گذشته تلاش کرده این روش را با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و با کمک کارشناسان ایرانی و بومی مورد استفاده قرار دهد.
این روش به لحاظ حجم سرمایه گذاری مورد نیاز بالا و عدم توان و رغبت بخش خصوصی و همینطور شناخت دقیق عمق زمین در زمان کوتاه با بازدهی بالا و استفاده کشورهای پیشرفته دنیا جهت دستیابی به ذخایر بزرگ عمیق بسیار مورد توجه است که در همین راستا نگهداری و تجهیز ابزار این روش با وجود تحریم های ظالمانه یکی از مهم ترین دغدغه های مسؤلان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور بوده که خوشبختانه در سالهای اخیر به پیشرفت های قابل توجهی در زمینه خودکفایی و اجرای استانداردهای بین المللی در داخل کشور دست پیدا کرده اند.
بر مبنای اعلام روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، انعقاد تفاهم نامه همکاری میان سازمان زمین شناسی و بخش خصوصی به منظور راه اندازی، نگهداری و پشتیبانی پروازی بالگردها از دیگر برنامه های جنبی این مراسم بوده است.
منبع:

1399/11/19
20:37:45
0.0 / 5
666
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی