بخش خصوصی به خواسته خود رسید

قانون اتاق تجاری چگونه تغییر می كند؟

قانون اتاق تجاری چگونه تغییر می كند؟ مبل زیبا: با برگزاری جلسه مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با رئیس و برخی از اعضای اتاق تجاری ایران، نحوه اصلاح قانون این اتاق مشخص شد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، از مدتی پیش با پیشنهاد برخی از نمایندگان مجلس، طرح اصلاح قانون اتاق تجاری ایران در دستور کار قرار گرفت و با تصویب کلیات، وارد مرحله بررسی جزئیات شد.
اتاق تجاری ایران که همچنان با قانون مصوب سال ۱۳۶۹ به کار خود ادامه می دهد، خود از موافقان اصلی تغییر قانون بود و حتی در سالهای گذشته هیئت نمایندگان اتاق تجاری در طرح های مختلف اصلاح آنرا در دستور کار قرار دادند که البته هیچ وقت به گام های پایانی نرسید.
آنچه که درباره قانون جدید مجلس برای بخش خصوصی محل انتقاد بود، نادیده گرفتن نظر اعضای اتاق در پیگیری این طرح و ارائه پیشنهاداتی بود که اعضای پارلمان بخش خصوصی آنرا در منافات با ذات اصلی اتاق تجاری می دانستند.
به دنبال افزایش انتقادات، چند روز قبل یکی از اعضای اتاق تجاری ایران در گفت و گو با ایسنا خبر از برگزاری یک نشست مشترک میان اعضای اتاق تجاری ایران و کمیسیون اقتصاد مجلس داده و ابراز امیداوری کرده بود که مجلس صدای نمایندگان بخش خصوصی را بشنود و اصلاحات را با لحاظ کردن نگرانی های آنها دنبال کند.
سرانجام امروز این جلسه مشترک انجام شد و تصمیم به اصلاح قانون اتاق تجاری یک گام دیگر به پیش رفت. محمدرضا پورابراهیمی – رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس – در این رابطه گفته: کلیات طرح اصلاح قانون اتاق تجاری بمنظور ارتقا توانمندی های بخش خصوصی و رفع ضعف های موجود در کمیسیون اقتصادی تصویب و قرار شد جزئیات آن نیز ظرف مدت سه ماه بررسی و ابتدای سال ۱۴۰۰ کمیسیون اقتصادی به آن رسیدگی کند.
آنچه که روال جدید را با آنچه قبل از این جلسه در حال انجام بود تغییر داده، موضوع تشکیل کمیته ای تخصصی جهت بررسی این قانون جدید است. اتاق تجاری ایران اعلام نموده که برمبنای تصمیم کمیسیون اقتصادی مجلس، وظیفه بررسی جزئیات اصلاحیه قانون اتاق تجاری و تکمیل آن، به کارگروهی مشترک سپرده شد که اعضای آنرا نمایندگانی از مرکز پژوهش های مجلس، مرکز پژوهش های اتاق ایران، کمیسیون اقتصادی مجلس و وزارت صنعت، معدن و تجارت، می سازند.
بر اساس اظهارات اعضای هیئت نمایندگان اتاق تجاری ایران، اتاق در ایام گذشته طرح مجلس را بررسی نموده و پیشنهادات خود درباره بندهای مختلف این طرح ابتدایی را حاضر کرده و آماده است که جلسات کمیته تخصصی تشکیل شده آنها را ارائه نماید. بدین سان با نهایی شدن نظرات در این کمیته، احیانا در خرداد ماه سال آینده، قانون جدید اتاق تجاری آماده شده و قابل تصویب و ابلاغ خواهد بود.
منبع:

1399/11/27
21:27:42
0.0 / 5
942
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی