برنامه صندوق نوآوری جهت جذب منابع بین المللی برای اكوسیستم استارت آپی

برنامه صندوق نوآوری جهت جذب منابع بین المللی برای اكوسیستم استارت آپی مبل زیبا: مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی از برنامه های این صندوق برای جذب سرمایه های بین المللی بمنظور توسعه اکوسیستم نوآوری آگاهی داد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا مصطفی بغدادی در رویداد دوشنبه های استارت آپی حوزه سلامت دیجیتال که به صورت آنلاین امروز برگزار شد، با اشاره به اینکه این رویداد دومین رویداد در حوزه سلامت دیجیتال است، اضافه کرد: دوشنبه های استارت آپی رویداد صندوق نوآوری و شکوفایی است که با هدف معرفی استارت آپ ها و طرح های سرمایه پذیر به سرمایه گذاران برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینکه در این رویداد زمینه جذب سرمایه گذاری خطرپذیر برای استارت آپ ها فراهم خواهد شد، اظهار نمود: صندوق نوآوری و شکوفایی بواسطه بندی از قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان مصوب سال ۱۳۸۹ تاسیس شد و این صندوق در سال ۱۳۹۰ فعالیت خودرا شروع کرد.
بغدادی تصریح کرد: در آن زمان استارت آپ ها برای کشور و سیاستگذاران شناخته شده نبود و در قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان نیز به پشتیبانی از استارت آپ ها توجهی نشده بود و قید اصلی این قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان است.
مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی، تصریح کرد: امروز ما در شرایطی از پشتیبانی از اکوسیستم نوآوری سخن به میان می آوریم که بخش جدی از این اکوسیستم را استارت آپ ها می سازند که در قالب تعریف های ارائه شده درباره شرکت های دانش بنیان نمی گنجند؛ بدین جهت نمی توان منابع مالی صندوق نوآوری و شکوفایی در اختیار شرکت های استارت آپی قرار داد، ولی از طرف دیگر نمی توان این شرکتها را از منابع مالی این صندوق محروم کرد.
بغدادی، افزود: بدین جهت در بررسی هایی که در معاونت سرمایه گذاری دور سوم هیات عامل این صندوق انجام شد، طرح "هم سرمایه گذاری" برای این چالش ارائه شده است تا از این طرح علاوه بر آنکه سرمایه های این صندوق مشوقی برای سرمایه گذاری خطرپذیر شود، از استارت آپ ها نیز حمایت های مالی صورت گیرد.
وی با اشاره به تاسیس ۵۶ صندوق پژوهش و فناوری و همین طور صندوق های جسورانه در کشور، تصریح کرد: این صندوق ها عاملین صندوق نوآوری و شکوفایی هستند که برمبنای ضرورت ها و ضوابط می توانند به صندوق نوآوری و شکوفایی درخواست هم سرمایه گذار بدهند و این جریان سرمایه خوبی را به سمت استارت آپ ها هدایت خواهدنمود.
وی افزود: اجرای طرح هم سرمایه گذاران با شتابدهنده ها توسعه یافته است که این امر ریسک شکست و عدم قطعیت طرح ها را برای شرکتها کاهش خواهد داد.
مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به برگزاری رویدادهای استارت آپی در این صندوق، رویداد امروز را نوزدهمین رویداد در اکوسیستم نوآوری کشور دانست و تصریح کرد: ۱۷ رویداد در محل این صندوق انجام شد و یکی از این رویدادها را در نشست کشورهای دی-۸ در حضور سرمایه گذاران خارجی برگزار کردیم و درصدد هستیم که این برنامه را در سالهای آینده اجرائی نماییم تا از منابع بین المللی برای اکوسیستم نوآوری کشور بهره ببریم.
بغدادی با تاکید بر اینکه تا حالا ۱۱۷ استارت آپ طرح های خودرا در حضور سرمایه گذاران ارائه کردند، اظهار نمود: در این رویدادها ۳۷۰۰ مخاطب به صورت حضوری و مجازی حضور داشتند، ضمن آنکه ۳۴۰ میلیارد تومان سرمایه از طرف استارت آپ ها درخواست شد و حدود ۳۱ میلیارد تومان برای استارت آپ ها سرمایه جذب شده است که البته میزان جذب سرمایه بیشتر از این مقدار است؛ چونکه تعدادی از سرمایه گذاران مایل به اعلام سرمایه گذاری نیستند.
منبع:

1399/12/11
14:59:46
0.0 / 5
183
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی