زنبورداران ۱۷ هزار تن شكر می گیرند

زنبورداران ۱۷ هزار تن شكر می گیرند مبل زیبا: مجری طرح توسعه زنبورداری از اختصاص ۱۷ هزار تن شکر برای زمستان گذری زنبورداران کشور توسط وزارت صمت در سال زراعی جاری اطلاع داد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسین اکبرپور اظهار نمود: وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، قیمت شکر حمایتی زنبورداران در مرحله دوم را ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو گرم اعلام نموده و وزارت جهاد کشاورزی در حال رایزنی برای تعدیل قیمت جدید شکر حمایتی است تا این نهاده با قیمت مناسبی به دست زنبورداران برسد.
وی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی در اوایل پاییز سال جاری با عنایت به نیاز بخش زنبور عسل، درخواست ۳۲ هزار تن شکر حمایتی از وزارت صمت کرده بود و این در شرایطی است که از این میزان، ۱۵ هزار تن شکر با قیمت ۶ هزار و ۶۵۰ تومان در اولین مرحله اختصاص یافت و در استان های کشور بین زنبورداران توزیع شد و قرار شد مابقی شکر مورد نیاز در مرحله دوم تامین گردد.
اکبرپور افزود: تخصیص ۱۷ هزار تن شکر حمایتی در مرحله دوم هم با تاخیر و با قیمت جدید اعلام شده و انتظار ما این است که در سال جهش تولید و برای پشتیبانی از تولیدکنندگان در حوزه زنبورداری، این میزان شکر با همان قیمت ۶ هزار و ۶۵۰ تومان به ازای هر کیلو گرم و یا با قیمت متعادل تری تصویب و در اختیار زنبورداران کشور قرار گیرد.
وی تصریح کرد که معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در این راستا در نامه ای به معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت که در تاریخ ۹ اسفند ارسال شده، خواسته است مابقی نهاده شکر حمایتی با عنایت به نقش زنبورداران در افزایش کمی و کیفی محصولات زراعی، باغی و مرتعی به واسطه گردافشانی موثر گیاهان و برقراری چرخه امنیت غذایی، با قیمت متعادل تری تصویب شود.1399/12/12
10:14:09
0.0 / 5
528
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی