نگاهی به نقض حقوق بشر در انگلیس

نگاهی به نقض حقوق بشر در انگلیس به گزارش مبل زیبا انگلیس در مواردی چون زندان ها و ندامتگاه ها، آزادی بیان، خشونت های خانگی، تبعیض و سوء استفاده های اجتماعی از زنان، کارگران و اقلیت ها حقوق ملت خویش را نقض کرده است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، بررسی وضعیت حقوق بشر در انگلیس از آن حکایت می کند این کشور، در مواردی چون زندان ها و ندامتگاه ها، آزادی بیان، خشونت های خانگی، تبعیض و سوءاستفاده های اجتماعی از زنان، کارگران و اقلیت ها حقوق ملت خویش را نقض کرده است. در این گزارش به بعضی از این موارد اشاره می شود.
شکنجه و اعمال مجازات های تحقیرآمیز و غیر انسانی
خانمی که از اختلالات روانی رنج می برد به اعضای کمینه منع شکنجه شورای اروپا در اکتبر ۲۰۱۹ گزارش داده که در زمان انتقال به زندان مورد شکنجه قرار گرفته و از ناحیه ابرو و صورت صدمه دیده است. در فاصله زمانی اکتبر ۲۰۱۸ تا زمان تهیه گزارش بالغ بر ۲۰۰ گزارش در خصوص بدرفتاری دریافت شده است که تقریباً در ۲۵ درصد این پرونده ها از زور استفاده شده است. در زندان هم بدرفتاری و حملات از جانب کارکنان زندان صورت می گیرد هر چند هنوز گزارش کمیته شکنجه شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر انگلیس منتشر نشده است.

شرایط فیزیکی در زندان ها
بر اساس یافته های گزارش سالانه مرکز بازرسی زندان های انگلیس، از هر ۱۴ نفر زندانی در این کشور ۱۲ نفر در وضعیت نامناسب و پایین تر از حد استاندارد زندگی می کنند.
وزارت دادگستری انگلیس طی گزارشی اعلام نموده در فاصله مارس ۲۰۱۹ تا مارس ۲۰۲۰، ۶۴ هزار و ۵۲۲ مورد خودزنی و صدمه به خود در زندان های این کشور گزارش شده است که در مقایسه با مدت مشابه سالهای گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است. در این گزارش خودزنی در تمامی مهاجران محبوس دیده شده است. در سالهای گذشته بالغ بر ۲۹۴ مرگ در زندان های انگلیس به وقوع پیوسته است. تجاوز زندانیان به یکدیگر در سال ۲۰۲۰ به ۲۸۷۲ مورد رسید.
نمایندگان کمیته منع شکنجه شورای اروپا در بازدید از زندان دونکستر انگلیس، تراکم این زندان را بسیار فجیع و بیش تر از ظرفیت اعلام نمود. تعداد زندانیان زن محبوس در این کشور ۸۵ درصد بالاتر از ظرفیت، شرایط و تمهیدات پیشبینی شده است. این امر سبب شده که خیلی از زندانیان زن در ندامتگاه های مردان نگهداری شوند.
به گفته گزارش نقض حقوق بشر انگلیس که توسط وزارت امور خارجه آمریکا انتشار یافته، مراکز ویژه ای برای مهاجران و متقاضیان پناهجویی که با درخواست آنها موافقت نشده، تعبیه شده است. ۸ مرکز ویژه در انگلیس و ولز وجود دارد که شرایط آنها وخیم است. تجاوز زندانیان به کادر زندان و بالعکس در فاصله ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ در زندان «فلتهام»، مرکز نگهداری مجرمان جوان «کوکهام وود» و مرکز آموزش امنیتی «رینبروک» رخ داده است. در تمام این سه مرکز استفاده از زور گزارش شده است.
در سال ۲۰۱۹ در اسکاتلند، ۳۷ نفر در بازداشت موقت فوت کردند. در ایرلند شمالی هم تعداد ۸ نفر در بازداشت موقت فوت کرده اند.
فرایند دستگیری
مقامات پلیس اجازه دارند ۲۴ ساعت فرد را بدون داشتن افترا بازداشت کنند. این دستورالعمل برای قاضی و دادستان منطقه بین ۳۶ تا حداکثر ۹۶ ساعت است. البته پلیس امکان دارد فردی که در مظان افترا تروریستی قرار دارد را تا ۱۳ روز در بازداشت نگه دارد. کمیته منع شکنجه بر مبنای یافته های منتشره اعلام نمود گرچه در قانون حق داشتن وکیل به خوبی تصریح شده است، اما در عمل حضور وکیل تنها بعد از پرداخت هزینه از جانب متهم صورت می گیرد.
شهروندی
قانون این اختیار را داده که وزیر کشور فردی را از داشتن تابعیت محروم کند؛ به گزارش رسانه های انگلیسی، دیوان عالی بریتانیا با انتشار حکمی، درخواست شمیمه بیگم، زن بریتانیایی که به داعش پیوسته بود، برای بازگشت به خاک بریتانیا با هدف مبارزه برای بازگرداندن تابعیت لغو شده اش را رد کرد. شمیمه بیگم در دوران نوجوانی و هنگامی که تنها ۱۵ سال سن داشت برای پیوستن به داعش از بریتانیا به سوریه رفت و پس از فروپاشی این گروه تروریستی، خواهان بازگشت به بریتانیا شده، با این وجود وزارت خارجه بریتانیا در سال ۲۰۱۹ این درخواست را رد و اعلام نمود که شهروندی بریتانیایی وی لغو شده است.
افراد دارای معلولیت
در انگلیس شهروندان دارای معلولیت به دید شهروند درجه دو نگریسته می شوند. علت این نگاه عدم توانایی دولت در بهبود شرایط محیطی برای معلولان ذکر شده است. در طول انتشار کرونا و بر مبنای آمار منتشره تا می ۱۴ نفر از معلولان در انگلیس بر اثر ابتلاء به ویروس کرونا جان خویش را از دست داده اند.
کار الزامی و بیگاری
بیشترین نیروی کار الزامی را اتباع انگلیس، آلبانی، نیجریه، ویتنام، رومانی و لهستان در این کشور می سازند. بهره برداری جنسی شایع ترین نوع برده داری نوین در این کشور است. افراد با سطح درآمد پایین مجبور به حضور در خانه های با تراکم جمعیتی بالا هستند.


منبع:

1400/02/06
22:18:39
0.0 / 5
853
تگهای خبر: استاندارد , امنیت , خانه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی