تغییر نگاه وزارتخانه راه و شهرسازی به پژوهش های دانشگاهی

تغییر نگاه وزارتخانه راه و شهرسازی به پژوهش های دانشگاهی به گزارش مبل زیبا اصفهان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: دانشگاه ها و پژوهشکده های اصفهان در حوزه های دریایی، آی تی و در بخش عمران، پیشرو بوده اند و ما در وزارت راه و شهرسازی کوشیدیم نگاه بی میلی که به پژوهش در حوزه فناوری و دانشگاه وجود داشت، تغییر دهیم و آنرا به دستگاهی تبدیل نماییم که میل دارد برای ارتباط با فناوری و به روز رسانی فرآیندها، به سمت سریع درنوردیدن مسیر توسعه حرکت نماید.


محمد اسلامی، امروز (پنج شنبه_۳۰ اردیبهشت ماه) در آیین افتتاح آزمایشگاه جامع قیر و آسفالت دانشگاه صنعتی اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: یکی از نیازهای همیشگی توسعه، همراه کردن پژوهش و کابردی بودن آن برای نیازهای جامعه است و وزارت راه و شهرسازی به این مساله اهتمام ویژه دارد.
وی افزود: با همین رویکرد جهت راه اندازی آزمایشگاه جامع برای قیر، آسفالت و بتن یا با سرمایه گذاری مشترک تصمیم گیری کردیم و اعلام می نماییم که افتتاح این آزمایشگاه شروع حرکت است.
وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: دستورکارهای مختلف و پروژه های این آزمایشگاه باید پیوست اجرائی داشته باشد و از امروز پروژه ها و پژوهش های دانشگاهی از ظرفیت این آزمایشگاه استفاده کنند. البته این امر مستلزم کار اعضای هیأت علمی و تحصیلات تکمیلی است که پیرو این مسئله پژوهش های فناورانه خودرا انجام دهند.
اسلامی تصریح کرد: دانشگاه صنعتی اصفهان یکی از مفاخر علمی کشور بشمار می رود که دارای اساتید برجسته و محیط مجهز است. قسمتی از این دانشگاه که قدمت ۳۰ ساله دارد، در رشد فناوری در کشور موثر بوده و مطمئنم با همراهی ریاست دانشگاه، آزمایشگاه جامع برای اهدافی که تعریف شده موثر واقع می شود.
وی اشاره کرد: دانشگاه ها و پژوهشکده های اصفهان در حوزه های دریایی و آی تی و در بخش عمران، پیشرو بوده اند و ما در وزارت راه و شهرسازی، کوشیدیم نگاه بی میلی که به پژوهش در حوزه ی فناوری و دانشگاه وجود داشت، تغییر دهیم و آنرا به دستگاهی تبدیل نماییم که میل دارد برای ارتباط با فناوری و به روز رسانی فرآیندها، به سمت سریع درنوردیدن مسیر توسعه حرکت نماید.
وی ادامه داد: به این منظور که در حوزه صنعت ریلی هم دانشگاه های صنعتی بتواند ایفای نقش کنند از دانشگاه و موسسات دعوت می نماییم که دستاوردهای خودرا دراین زمینه به ما ارائه نمایند.
منبع:

1400/02/31
19:05:49
0.0 / 5
343
تگهای خبر: توسعه , خانه , دستگاه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی