بررسی مشكلات مرز تمرچین در كمیسیون عمران

بررسی مشكلات مرز تمرچین در كمیسیون عمران سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی مسائل و مشکلات مربوط به مرز تمرچین و چندین پایانه مرزی دیگر ایران با عراق در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد.


سید البرز حسینی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون مسائل و مشکلات مرز تمرچین با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، رییس سازمان حمل و نقل جاده ای کشور و رییس کل گمرک مورد بحث و بررسی قرار گرفت. چندین مرز ایران با عراق و مرز تمرچین از لحاظ زیرساختی با مشکلات مختلفی مواجهند که تردد مسافران و ترانزیت را با کندی مواجه کرده است.
ایشان سپس اظهار نمود: باتوجه به مراودات تجاری ایران و عراق باید هر چه سریع تر مشکلات مرز تمرچین مورد برسی قرارگرفته و نسبت به رفع آن اقدام گردد.
مسئله اصلی به نارضایتی های سازمان گمرک کشور و برخی دستگاهها از عملکرد پیمانکار این پایانه مرزی و وضعیت نامناسب خدمات رفاهی و زیرساختی این مجموعه بود که قرار شد این مساله در کمیته ای مورد بررسی قرار گرفته و گزارش آن ظرف مدت ۱۰ روز به کمیسیون برای ارسال به هیات رئیسه مجلس جهت قرائت در صحن علنی ارائه شود.
نماینده مردم خدابنده در مجلس اشاره کرد: قرار بر این شد پس از تهیه گزارش و قرائت در صحن با همکاری کمیسیون های مرتبط در جهت یکپارچه سازی مدیریت مرزها گام موثری چه درحوزه تقنینی و چه در مباحث زیرساختی برداشته شود. در ادامه جلسه نیز مسائل و مشکلات توسعه و راه اندازی بیمارستان های کشور توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با حضور فرمانده جدید این قرارگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ایشان سپس اشاره کرد: برمبنای گزارشات ۶ پروژه بزرگ بیمارستانی بوسیله وزارت بهداشت برای اجرا به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) واگذار شده که بصورت میانگین تمامی آنها ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. اما تنها عملیات ساخت بیمارستان چابهار به سبب وجود برخی مشکلات هنوز شروع نشده است.
حسینی اضافه کرد: قرار شد کمیته ای در کمیسیون عمران پروژه های بیمارستانی واگذار شده به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) را از حیث قیمت، زمان اجرا و کیفیت مورد بررسی قرار داده و قیمت تمام شده آنها را با بخش خصوصی مقایسه کرده و به کمیسیون عمران گزارش دهد.
او در آخر اظهار نمود: همین طور در این نشست به مسئولان قرارگاه سازندگی پیشنهاد داده شد که باتوجه به کمبود آب کشور و تجربه و دانش فنی این قرارگاه، مباحث مربوط به شیرین سازی آب را دنبال کند.1400/03/10
11:50:21
0.0 / 5
350
تگهای خبر: توسعه , خدمات , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی