ورود محصولات دو برند خارجی لوازم خانگی به كشور شایعه است

ورود محصولات دو برند خارجی لوازم خانگی به كشور شایعه است به گزارش مبل زیبا معاون امورصنایع وزارت صمت با رد شایعه مجوز ورود محصولات لوازم خانگی خارجی به کشور اظهار داشت: وزارت صنعت، معدن وتجارت هیچ تصمیمی برای ورود محصولات لوازم خانگی خارجی به کشور ندارد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، به نقل از شاتا، مهدی صادقی نیارکی در جریان سفر یک روزه به استان اصفهان، ضمن بازدید از برخی از زیرساخت های صنعتی واحدهای تولیدی این استان با بیان مطلب فوق بیان نمود: برپایه تصمیمات شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، ورود محصولات نهایی لوازم خانگی خارجی به کشور کماکان ممنوع می باشد.
رشد ۷۸ درصدی تولید لوازم خانگی در سال گذشته
وی سیاست دولت را افزایش توانمندیها و خوداتکایی در صنایع داخلی برشمرد و اظهار داشت: با سرمایه گذاری های که در صنعت لوازم خانگی صورت گرفت، خوشبختانه پارسال تولید محصولات داخلی در مقایسه با سال ۹۸ با رشد ۷۸درصدی همراه بود و این روند امسال هم ادامه داشته و تولید در این صنعت بیشتر از ۲۶درصد در سالجاری افزایش پیدا کرده است و تولیدکنندگان در این بخش، توانستند رشد ۳۰درصدی در تولید یخچال و فریزر و ۴۲ درصدی در تولید لباسشویی، ۲۰درصدی در تولید تلویزیون محقق کنند فلذا می بایست از ظرفیت های های بوجود آمده در کشور صیانت شود.
مهمترین مبحث در توسعه صنعت لوازم خانگی داخلی، سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه است
وی مهم ترین مبحث در توسعه صنعت لوازم خانگی داخلی را سرمایه گذاری در تحقیق توسعه R&D برشمرد و اظهار داشت: در این راه هم اتفاقات خوبی افتاده و برندهای ایرانی با تأمین نیاز داخل توانستند بازار داخلی را پوشش دهند و ما با ارتقای خدمات بعد از فروش، بهره مندی از توان فنی مهندسی داخلی و توسعه عمق ساخت داخل خواهیم توانست به بازارهای خارجی ورود پیدا نماییم و توسعه صادرات را رقم بزنیم.
سیاست دولت، صیانت از صنایع داخلی و ظرفیتهای بومی است
معاون امور صنایع در، ادامه با تکیه بر صیانت از صنایع داخلی و ظرفیت های بومی در کشور تصریح کرد: در همه تصمیمات و برنامه های وزارت صمت تلاش شده از صنایع داخلی و بومی و توان فنی مهندسی داخلی صیانت بشود. ما می توانیم با توسعه سرمایه گذاری درصنایع پیشران، هم عمق ساخت داخل را افزایش دهیم و هم توسعه اقتصادی را محقق نماییم.
سیاست دولت و برنامه وزارت صمت نگاه به توانمندی ها و ظرفیت های داخلی است
صادقی نیارکی با رد شایعه اعطای مجوز ورود محصولات لوازم خانگی خارجی به کشور تصریح کرد: سیاست دولت و برنامه وزارت صنعت نگاه به توانمندی ها و ظرفیت های داخلی، توسعه عمق ساخت داخل وخوداتکایی صنعتی است و متقاضیانی که تمایل به حضور در بازار ایران را دارند باید در رشته فعالیتهایی که در، کشور فعلاً ظرفیت داخلی وجود ندارد سرمایه گذاری مشترک انجام بدهند. ما در صنایعی که دارای توانمندی داخلی هستیم و از ظرفیت متخصصان و صنعتگران داخلی بهره مند هستی نیازی به برندهای خارجی نداریم.
منبع:

1400/05/05
12:36:33
0.0 / 5
303
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تجارت , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی