عرضه دستگاه ثبت سیگنال های مغزی و ابزار پوشیدنی پایش دمای بدن

عرضه دستگاه ثبت سیگنال های مغزی و ابزار پوشیدنی پایش دمای بدن محققان شرکتهای مستقر در پارک فناوری پردیس علاوه بر عرضه ابزار پوشیدنی برای پایش دمای بدن، موفق به ساخت دستگاهی برای تشخیص مناطق درگیر مغز در حملات صرع شدند.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، پارک فناوری پردیس در جهت توسعه بازار شرکتهای عضو این پارک رویدادی با عنوان "نونمایی" را اجرا کرده است تا از این طریق بستری برای توسعه بازار محصولات فناورانه و نوآورانه فراهم آورد.
در دومین رویداد نونمایی سه محصول فناورانه و نوآورانه عرضه شدند که به این شرح است:
دستیار پایش دمای بدن
"فیورگجت" نام دستگاهی برای پایش پیوسته، تحلیل و اشتراک دمای بدن است که توسط محسن مقدم ارائه شد. این محصول به منظور رفع نقصها روش های موجود و آگاه به داده های جمعیت شناسی کشور و آمارهای بالینی روشی یکپارچه و جامع را برای اندازه گیری دمای بدن مبتنی بر تکنولوژی اینترنت اشیاء عرضه می کند.
دمای بدن اصلی ترین علامت حیاتی می باشد که تغییرات آن نخستین نشانه مبتلا شدن به یک بیماری را گزارش می دهد و از دوره رشد جنینی تا واپسین روزهای عمر مورد توجه قرار می گیرد. فیورگجت ابزارک پوشیدنی است که با پد مخصوص، زیربغل یا کشاله ران می چسبد و دمای بدن را به صورت پیوسته پایش می کند.
ارائه ۳ خدمت فناورانه
فرزانه یوسفی پور، مدیرعامل یکی از مجموعه های مستقر در پارک فناوری پردیس در این رویداد ۳ خدمت در حوزه های روانشناسی، مدیریت سلامت روان پرسنل در واحدهای منابع انسانی، بهداشت محیط کارکنان(HSE) و همینطور نورومارکتینگ بر پایه گجت پوشیدنی عرضه کرد.
مجموعه نرم افزارهای ساخته شده توسط این تیم با پردازش سیگنال مغزی دریافت شده از گجت پوشیدنی عبارتند از:
نرم افزار Calme که دو شاخص استرس و تمرکز را اندازه گیری می کند و به کمک هوش مصنوعی، راهکارهای مدیریت استرس و افزایش تمرکز را به افراد عرضه خواهد نمود. این ابزار به صورت کمکی برای روانشناسان جهت تسریع پروتکلهای درمانی و اندازه گیری دقیق مورد استفاده می گیرد.
نرم افزار Emood برای اندازه گیری پارامترهای احساس افراد و همینطور تطبیق اطلاعات دریافتی با ردیاب چشمی در فرایندهای نورومارکتینگ برای مقایسه دو محصول، لوگو، شعار، رنگ، لیبل یا سنجش اثرگذاری تبلیغ کاربرد دارد.
نرم افزار Al Wake برای اندازه گیری پارامترهای استرس، تمرکز و خواب آلودگی پرسنل یک سازمان در کنار کارگاه های نوروگیم و نورواسپرت به سازمان ها برای افزایش عملکرد پرسنل و بهداشت روان محیط کار یاری می رساند.
تجهیزات ثبت سیگنال
احسان اربابی، عضو هیئت مدیره یکی از شرکتهای مستقر در پارک پردیس موفق به تولید تجهیزات ثبت سیگنال پزشکی بخصوص دستگاههای نوار عصب و عضله و دستگاههای نوار مغز شد که این محصولات در این رویداد ارائه شد.
فعالیت این شرکت در زمینه تحقیقات بنیادی منسجم در حوزه سیگنال های حیاتی و روش های متعدد ثبت، تقویت، فیلتراسیون و نمایش آنها است توانسته است محصولات EEG و EMG در مدلهای استند و پرتابل و اکسسوری های مرتبط به آنرا تولید نماید.
این شرکت همینطور نخستین تولیدکننده داخلی دستگاه Long Term Video EEG Monitoring با کاربرد در تشخیص مناطق درگیر مغز در حملات صرع است.
منبع:

1400/05/18
12:43:07
0.0 / 5
218
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی