تنظیم بازار شب عید كلید خورد

توزیع برنج دولتی از جمعه بعلاوه قیمت ها

توزیع برنج دولتی از جمعه بعلاوه قیمت ها مبل زیبا: معاون وزیر جهاد كشاورزی از آغاز عرضه ۶۰ هزار تن برنج برای تنظیم بازار شب عید اطلاع داد و اظهار داشت: اولین مرحله عرضه این محصول استراتژیك به فروشگاه ها از فردا (نیمه بهمن ماه امسال) شروع می گردد و مردم می توانند از 20 بهمن (جمعه) در فروشگاه های زنجیره ای خرید كنند.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، یزدان سیف - مدیرعامل شركت بازرگانی دولتی - در نشست خبری امروز(شنبه) درباره وضعیت بازار محصولات استراتژیك در روزهای نوروز و شب عید و برنامه های تنظیم بازاری برای محصولاتی مانند برنج، روغن، شكر و غیره اظهار نمود: برای تنظیم بازار شب عید حدود ۶۰ هزار تن برنج توزیع می گردد كه در دو مرحله تعریف و توزیع ۳۰ هزارتن آن در اولین مرحله ابلاغ گردیده است.

وی اضافه كرد: مردم می توانند از ۲۰ بهمن ماه برنج مورد نیاز خویش را از فروشگاه های زنجیره ای دریافت كنند. قیمت هركیلوگرم «برنج هندی ۱۱۲۱» ۵۶۰۰ تومان و هر كیسه ۱۰ كیلویی 56 هزار تومان، «برنج هندیPR» كیلویی۲۶۰۰ تومان و هر كیسه ۱۰ كیلویی 26 هزار تومان و برنج تایلندی هومالی كیلویی ۳۹۰۰ تومان و هر كیسه ۱۰ كیلویی 39 هزار تومان است.

مدیرعامل شركت بازرگانی دولتی ادامه داد: امكان توزیع روغن فرآوری شده هم برای این شركت فراهم است و این محصول پنج تا ۱۰ درصد زیر قیمت بازار تدارك دیده می گردد. همینطور كره ۱۰۰ گرمی بسته بندی شده با قیمت هر عدد ۲۷۲۰ تومان عرضه می گردد. همینطور هر كیلوگرم شكر هم با قیمت ۲۷۲۲ تومان برای این ایام توزیع می گردد.

ركوردشكنی در تولید شكر و اعتبار 16 هزار میلیاردی برای خرید تضمینی

سیف با اشاره به اینكه سال قبل یك میلیون و ۶۵۰ هزارتن شكر در كشور تولید شد، اظهار داشت: امسال میزان تولید شكر در كشور قریب به دو میلیون تن خواهد بود.امسال هشت میلیون تن چغندر قند از كشاورزان خریداری شده است كه با برنامه ریزی های انجام شده امسال با كاهش شدید واردات این محصول به كشور مواجه هستیم و میزان واردات شكر بسیار ناچیز خواهد بود.

وی افزود: امسال حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان از درآمد كشاورزان با استفاده از فروش گندم و چغندرقند بوده كه نشان داده است تولید در بخش كشاورزی پویاست. از جانب دیگر شركت بازرگانی دولتی هم امسال حدود ۱۰۰ هزار تن شكر تولیدی كارخانجات را خریداری نموده و این روند تا به تعادل رسیدن بازار ادامه دارد.

معاون وزیر جهاد كشاورزی اظهار نمود: امسال ۱۳۰۰ میلیارد تومان از پول چغندرقند خریداری شده به چغندركاران پرداخت شده و امیدواریم بقیه مطالبات آنها هم از جانب كارخانجات چغندرقند پرداخت شود، چراكه امسال ۱۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید تضمینی محصولات استراتژیك درنظر گرفته شده است.

به گفته وی، برای سال آینده، خرید تضمینی ۱۷۵ هزار تن دانه روغنی برنامه ریزی شده كه بخش عمده آن مربوط به دانه روغنی كلزاست.


1396/11/14
16:11:57
5.0 / 5
5754
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی