رشد تولید ۷ محصول معدنی

رشد تولید ۷ محصول معدنی به گزارش مبل زیبا مقایسه میزان تولید محصولات منتخب معدنی طی چهار ماه نخست سالجاری با مدت مشابه سال قبل نشان داده است که از بین ۱۰ محصول منتخب معدنی، هفت محصول رشد تولید و تنها سه محصول نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افت تولید داشته اند که در میان آنها شمش آلومینیوم، ظروف چینی و شیشه جام بالغ بر ۳۰ درصد افزایش تولید داشته اند و آلومینا، سیمان و کنسانتره زغالسنگ کاهشی شده اند.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، بر مبنای آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت از عملکرد حوزه معدن و صنایع معدنی کشور در مجموع چهار ماهه ابتدایی سالجاری از ۱۰ محصول منتخب معدنی مورد بررسی قرار گرفته در این گزارش تولید شمش آلومینیوم، ظروف چینی، شیشه جام، کاشی و سرامیک، کاتد مس، ظروف شیشه ای و فولاد خام به ترتیب از۳۰.۷ درصد تا ۱.۵ رصد، بیشترین افزایش تولید را داشته و به ترتیب آلومینا، سیمان و کنسانتره زغالسنگ میزان تولیدشان نسبت به چهار ماهه نخست سال قبل بین ۹.۵ درصد تا ۱.۷ درصد کاهش یافته است.
طبق آمار، شمش آلومینیوم و ظروف چینی در مدت مذکور هریک با رشد ۳۰.۷ درصدی و شیشه جام با ۳۰ درصد رشد، بیشترین افزایش تولید را داشته است. در چهار ماهه ابتدایی سال جاری تولید این محصولات معدنی برابر ۱۷۵ هزار و ۶۰۰ تن (شمش آلومینیوم)، ۱۹ هزار و ۶۰۰ تن (ظروف چینی) و ۴۴۲ هزار ۴۰۰ تن (شیشه جام) بوده است، در حالیکه در مدت مشابه سال قبل ۱۳۴ هزار و ۳۰۰ تن شمش آلومینیوم، ۱۵ هزار تن ظروف چینی و ۳۴۰ هزار و ۳۰۰ تن شیشه جام ساخته شده است.
بعد از این ها، کاشی و سرامیک هم با ۱۳.۶ درصد افزایش تولید نسبت به چهار ماهه ابتدایی سال قبل که از ۱۲۹ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۷۰۰ متر مربع ساخته شده بود، در مدت مذکور سالجاری میزان تولید را به ۱۴۶ میلیون و ۹۰۹ هزار و ۴۰۰ متر مربع رسانده است.
الباقی محصولات معدنی مورد بررسی، از حدود پنج درصد و کمتر از آن افزایش تولید داشته اند؛ بدین صورت که کاتد مس با افزایش ۵.۳ درصدی تولید در چهار ماه نخست سالجاری معادل ۱۰۰ هزار تن ساخته شده است. در چهار ماهه ابتدایی سال قبل میزان تولید این محصول معدنی برابر ۶۴ هزار و ۹۰۰ تن ثبت شده است.
ظروف شیشه ای و فولاد خام هم به ترتیب افزایش۴.۹ درصد و ۱.۵ درصد تولید را در چهار ماهه ابتدایی سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده اند. در حالیکه در مجموع چهار ماه نخست سال قبل ۲۳۵ هزار و ۷۰۰ تن ظروف شیشه ای و ۹ میلیون و ۴۰۶ هزار و ۴۰۰ تن فولاد خام ساخته شده بود، این آمار تولید در مدت مشابه سالجاری به ترتیب به ۲۴۷ هزار و ۴۰۰ تن (برای ظروف شیشه ای) و ۹ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۱۰۰ تن (برای فولاد خام) افزایش پیدا کرده است.
در مقابل اما سه محصول آلومینا، سیمان و کنسانتره زغالسنگ با افت تولید در مقایسه آماری چهار ماهه ابتدایی سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ثبت کرده اند.
در مدت مذکور سال ۷۵ هزار و ۴۰۰ تن آلومینا ساخته شده که نسبت به ۸۳ هزار و ۳۰۰ تن ساخته شده طیی چهار ماه نخست سال گذشته، ۹.۵ درصد کمتر است.
سیمان هم با افت ۶.۹ درصدی از ۲۳ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۸۰۰ تن در چهار ماه ابتدایی سال ۱۳۹۹ به ۲۱ میلیون و ۵۷۴ هزار و ۲۰۰ تن در مجموع چهار ماهه نخست سال جاری رسیده است.
در نهایت هم کنسانتره زغال سنگ پایین ترین میزان کاهش تولید را داشته است. طی چهار ماهه سال جاری ۴۸۴ هزار و ۲۰۰ تن کنسانتره زغالسنگ ساخته شده که نسبت به ۴۹۲ هزار و ۴۰۰ تن ساخته شده در مدت مشابه سال گذشته، ۱.۷ درصد کاهش تولید را تجربه کرده است.
منبع:

1400/06/08
22:02:05
0.0 / 5
201
تگهای خبر: تجارت , تولید , صنعت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی