شاخص هوای اصفهان در ۱۲ منطقه ناسالم می باشد

شاخص هوای اصفهان در ۱۲ منطقه ناسالم می باشد به گزارش مبل زیبا کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 117 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در میدان احمدآباد با شاخص ۱۴۳، خیابان استانداری و میدان فیض با شاخص ۱۰۴، انقلاب با شاخص ۱۲۶، باهنر با شاخص ۱۰۶، پروین با شاخص ۱۱۶، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۳۵، فرشادی با شاخص ۱۰۳، کاوه با شاخص ۱۴۸، میرزا طاهر با شاخص ۱۱۰ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۳ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.
وی با اعلان اینکه شاخص هوا در خیابان جِی با میانگین ۱۶۳ ناسالم برای عموم شهروندان است، اضافه کرد: شاخص کیفی هوا همین طور در ایستگاه خیابان رودکی با شاخص ۸۲ و خیابان رهنان با شاخص ۸۳ وضعیت قابل قبول را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز هوای شهر سجزی با شاخص ۱۱۰ ناسالم برای گروههای حساس و در شاهین شهر با شاخص ۵۸ و مبارکه با شاخص ۷۴ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی آرام و پایدار در سطح استان، غلظت آلاینده های جوی خصوصاً در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان بالا رفته است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/07/12
10:05:00
0.0 / 5
218
تگهای خبر: دولت , صنعت , طلا , فرش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی