معاون سازمان ملی استاندارد:

الزام خوداظهاری استاندارد توسط تولیدكنندگان

الزام خوداظهاری استاندارد توسط تولیدكنندگان مبل زیبا: معاون سازمان ملی استاندارد از تدوین مدل «اظهاریه انطباق استانداردسازی فرآورده ها» در كشور آگاهی داد و اظهار داشت این طرح در مجلس مصوب شده و در انتظار تصویب شورای نگهبان می باشد و پس از آن خوداظهاری استاندارد توسط تولیدكنندگان الزامی می گردد.به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، حمید مرندی مقدم چهارشنبه 11 مرداد در شورای استاندارد استان همدان، با بیان اینكه بیش از 35 هزار استاندارد ملی در كشور ندوین شده كه نقشه راه تولیدكنندگان اس، اظهار كرد: 1000 فرآورده در كشور مشمول استاندارد اجباری است كه توسط 22 هزار واحد تولید می شود .
وی با اشاره به طراحی مدلی برای اظهاریه انطباق استانداردسازی واحدهای تولیدی، افزود: پس از ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی، سازمان ملی استاندارد در زمینه پوشش كلیه كالاها مطالعاتی از روند استانداردسازی انجام داده و منجر به این شد مدلی تحت عنوان اظهاریه انطباق DOC تدوین شود .
مرندی مقدم با بیان اینكه مدل سازی و نمونه برداری از كشورهای توسعه یافته بومی سازی شده و امروز بستر سامانه یارانه ای این مدل آماده است، اظهار كرد: سه ماه قبل درخواستی از دولت در این زمینه داشتیم كه معاون اول رئیس جمهور بخشنامه ای مبنی بر اینكه در زمان صدور مجوز برای واحدهای تولیدی باید پیوست استاندارد نیز تهیه شود، به دستگاه های اجرایی ابلاغ كرد.
وی با اشاره به اینكه این موضوع در راستای بند 24 استاندارد در اقتصاد مقاومتی هوشمندانه تدوین شده است، خاطرنشان كرد: در واقع با این طرح تفاوت بین تولیدكننده واقعی و كسانی كه برای اختلال در تولید وارد بازار می شوند، شناسایی خواهد شد .
معاون سازمان ملی استاندارد با تأكید بر اینكه در این طرح برای اظهارات خلاف نیز جرائمی دیده شده است، عنوان كرد: اظهارارت تولیدكنندگان در سازمان ملی استاندارد به عنوان یك مرجع رسمی ثبت می شود و منافعی برای مصرف كنندگان و مبادلات بین واحدهای تولیدی خواهد داشت .
وی با اشاره به اینكه بحث خوداظهاری توسط تولیدكنندگان نیز الزامی خواهد شد، گفت: در این میان تولیدكنندگان مختارند یكی از استانداردهای ملی، منطقه ای و بین المللی را اظهار كرده و مسئولیت نمونه برداری و آزمون با خود تولیدكننده خواهد بود چرا كه در نامه ای خود واحد تولیدی اعلام می كند محصول تولیدی براساس چه استانداردی بوده و تعهد می كند آن را رعایت كند .
مرندی مقدم با بیان اینكه استانداردها تنها مسیر توسعه پایدار هستند، یادآور شد: استاندارد اجباری یكی از شاخص های توسعه یافتگی در دنیاست.
وی یادآور شد: در كشور پویشی تحت عنوان «من كالای ایرانی استاندارد می خرم» را ایجاد كریده ایم و از مسئولان دستگاه های دولتی می خواهیم تا بر خرید كالای ایرانی به منظور كمك به تولید ملی تأكید داشته باشند.
 

1396/05/13
17:08:20
5.0 / 5
4781
تگهای خبر: تولید , استاندارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی