خزعلی:

افزایش امید به زندگی در زنان به ۷۵ سال رسیده است

افزایش امید به زندگی در زنان به ۷۵ سال رسیده است معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در مراسم هفته ملی سلامت بانوان ایران گفت: امید به زندگی زنان از 51 سال در سال 1357 به 75 سال رسیده است.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری روز یکشنبه در مراسم هفته ملی سلامت بانوان ایران اظهار داشت: سرمایه گذاری بر سلامت زنان سبب ارتقا کشور در همه عرصه ها خواهد بود حالا هم زنان روستایی با سلامتی که بدست می آورند، سبب ماندگاری بیشتر در روستاها و پیش گیری از مهاجرت مردان می شوند.
وی با ابراز امیدواری به این که با کمک و مشارکت دانشگاهیان بتوان برنامه های مناسبی را در حوزه ارتقا سلامت و بهداشت زنان تدوین کرد اظهار داشت: دست یاری به سمت نخبگانی که در حوزه سلامت شامل جسمی، روانی، معنوی و اجتماعی، فعالیت داشتند دراز می نماییم تا ما را در رسیدن به اهداف مهم و اساسی، کمک کنند.
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری خواهان توجه بیشتر به موضوع سلامت روان در دوران کرونا شد.
خزعلی گفت: زنان در موضوع روانی لطمه پذیرتر هستند و آمارها نشان میدهد که استرس، بهم خوردن اشتها و افسردگی در دوران کرونا در زنان ۲۷ درصد و در صورتیکه این موضوعات در مردان ۱۰ درصد بوده که این مساله نشان دهنده لطمه پذیری زنان است.
وی بیان کرد: مشکلات روانی در دوران کرونا در مردان کمتر از ۵۰ سال به بالای ۴۰ درصد رسیده اما این مساله در زنان بالای ۶۰ درصد بوده است. همه این موضوعات سبب می شود تا به این قشر از جامعه توجه بیشتری شود.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به بازدیدهای خود از مناطق روستایی در ایام اخیر اشاره نمود و اظهار داشت: زنان در این مناطق از شرایط بهداشت و سلامت مناسبی برخوردار نیستند و نیاز به طرح و اجرای راهکارهای کارشناسانه دارد.
به گفته خزعلی، با وجود آمار بالای مرگ و میر در مردان، لطمه روانی این مساله در زنان بیشتر است که البته بخش اعظمی از این چالش ها با مداخلات تشخیصی و درمانی و اصلاح سبک زندگی، قابل پیشگیری می باشند.

1400/07/25
23:26:01
0.0 / 5
227
تگهای خبر: سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی