دادستان تهران خبرداد

بازداشت دو مدیر سابق یک بانک

بازداشت دو مدیر سابق یک بانک به گزارش مبل زیبا دادستان تهران از بازداشت دو نفر از مدیران سابق یکی از بانکها اطلاع داد.به گزارش مبل زیبا به نقل از قوه قضاییه، علی القاصی مهر دادستان تهران در جلسه امروز شورایعالی قوه قضاییه طی گزارشی در ارتباط با پرونده یکی از بانک ها، اظهار داشت: این بانک از راه ادغام با موسسه مالی و اعتباری و چند شرکت تعاونی اعتباری دیگر تشکیل شده است که در اموال انتقالی از طرف شرکتهای تعاونی اعتباری به بانک از راه ارزیابی غیرواقعی املاک، تضییع گسترده حقوق بانک صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: دو نفر از مدیران سابق این بانک هم اکنون بازداشت هستند و در ارزیابی فقط ۶ فقره پلاک ثبتی، رقمی بالغ بر ۳۴ هزار میلیاردریال ارزیابی غیرواقعی صورت گرفته است.

القاصی مهر به خرید و فروش ارز سهیمه ای اشخاص اشاره نمود و ضمن اشاره به تشکیل پرونده ای در این حوزه اظهار داشت: بانک مرکزی بابت هر کارت ملی حدود ۲ هزار دلار ارز واگذار می کند که این اقدام سبب ایجاد بازار سیاه شده است به نحوی که عده ای از راه اجاره کارت ملی، ارز تعلق گرفته به آنها را دریافت کرده و در برابر آن، رقم ناچیزی بابت اجاره کارت ملی به آنها پرداخت می نمایند.

وی افزود: در این پرونده ۵ متهم که از راه کارت ملی حدود ۳ هزار نفر، چند میلیون دلار ارز از بانک مرکزی دریافت کرده اند دستگیر شده اند.

القاصی مهر در ادامه تصریح کرد: در پرونده یکی از شرکتهای مطرح پتروشیمی واگذاری سهام دولتی به صورت غیرواقعی مطرح رسیدگی است که با پیگیری های انجام شده توسط دادسرای تهران بیشتر از ۱۵۰۰ میلیاردریال به بیت المال بازگشته است.
1400/08/11
10:03:26
0.0 / 5
419
تگهای خبر: اجاره , بازار , دلار , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی