رئیس اتاق بازرگانی ایران:

با تغییر دولت، امیدهای جدیدی در اقتصاد بوجود آمد

با تغییر دولت، امیدهای جدیدی در اقتصاد بوجود آمد رئیس اتاق بازرگانی ایران می گوید با تغییر هر دولتی، امیدی جدید به تغییر و بهبود شرایط ایجاد می شود اما این که این امید تا چه زمانی ادامه یابد، بسته به نحوه فعالیت آن دولت می باشد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی در نشست روسای کمیسیون های تخصصی اتاق ایران اظهار نمود: باید در همه این دیدارها نظر کارشناسی کمیسیون های تخصصی مورد توجه باشد. البته در بسیاری از موارد مرکز پژوهش های اتاق ایران این نظرات را دریافت می کند ولی باید برای رفع کمبودهای این حوزه اقدام گردد. با تغییر هر دولتی، امیدهای جدیدی ایجاد می شود و در این دولت هم امیدهایی بوجود آمده است؛ اما این که نهال این امید چقدر با طراوات بماند، به روند حرکت دولت بستگی دارد.
او افزود: البته در شرایط فعلی اقتصاد کشور، کار برای روسای کمیسیون ها دشوار می باشد ولی ما باید به وظایف خود عمل نماییم، خارج از این که این تلاش ها چقدر اثرگذار خواهد بود. ما برای ادامه درست مسیر نیازمند مستندسازی هستیم؛ باید کمیسیون ها نشست های خویش را مستندسازی کنند و بتوانیم دوره ای این مستندات را منتشر نماییم و با ارگان ها و سازمان های مرتبط و مجلس شورای اسلامی ارسال نماییم. از طرفی وقتی روسای کمیسیون ها در مجامعی حضور دارند حتما فردی را با خود همراه کنند تا گزارش نشست تنظیم شود.
رئیس اتاق ایران اظهار داشت: گاهی از ما گلایه می شود که نمایندگان اتاق در مجامع گاه حرف های متناقض و متضاد می زنند. باید این ناهماهنگی ها رفع گردد و صدای واحدی از اتاق به گوش برسد.
در ادامه این نشست سایر اعضای اتاق بازرگانی هم به عرضه نظرات خود پرداختند. طبق گزارش پایگاه اتاق ایران، احمد اتش هوش، رئیس کمیسیون حقوقی و حمایت های قضایی و مقرراتی اتاق ایران اظهار داشت: برای تاثیرگذاری اتاق ایران و پیشگیری از تشتت آرا باید مانیفست و استراتژی خاصی تبیین شود تا نمایندگان اتاق که به جلسه های مختلف می روند، برپایه آن مانیفست عمل کنند. آثار نبود استراتژی در جلسه های مختلف با حرف های متفاوت و متناقض مشخص می شود. از طرفی باید سابقه نشست های قبلی درباره یک مبحث به کمیسیون ها عرضه شود تا از موازی کاری و کارهای تکراری جلوگیری شود.
محسن امینی، رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران از صدمه موازی کاری گفت و این که اتاق ایران و اتاق اصناف یا اتاق تعاون می توانند در مواقعی که نیاز هست باهم همکاری کنند. باید این ها جلسات مشترک برگزار کنند و یا باید کنسرسیومی در حوزه صنعت غذایی تأسیس کرد که کارها با هماهنگی بیشتری پیش رود.
در انتها نشست شافعی از ضرورت توجه به پنجره واحد اظهار داشت: البته گاهی همکاری مسالمت آمیز بین محیط زیست و صنعت وجود ندارد. خیلی وقت ها صنعت به جای توسعه، تخریب به همراه دارد و باید اتاق ایران و کمیسیون ها روی این مورد تمرکز بیشتر داشته باشند.
رمضانی، دبیرکل اتاق ایران هم پیشنهاد داد: وقتی طرح یا لایحه در مجلس عرضه می شود، کمیسیون ها در دستور کار قرار دهند تا با دقت بیشتری درباره آنها اظهار نظر نماییم.
منبع:

1400/09/01
16:36:33
0.0 / 5
200
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی