وضعیت قرمز آلودگی هوا در ۱۰ نقطه شهر اصفهان

وضعیت قرمز آلودگی هوا در ۱۰ نقطه شهر اصفهان کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۴۰ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس (نارنجی) را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد و رهنان با شاخص ۱۵۲، استانداری و کاوه با شاخص ۱۵۳، انقلاب با شاخص ۱۶۰، جِی با شاخص ۱۹۲، باهنر و بزرگراه خرازی با شاخص ۱۵۶، رودکی با شاخص ۱۶۷ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۶۲ ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) است.
وی با اشاره به اینکه سه ایستگاه پایش در خیابان های باغ غدیر، میرزا طاهر و دانشگاه قطع است، اظهار داشت: شاخص کیفی هوا در خیابان های پروین و فیض با ۱۴۵ و فرشادی با ۱۴۶ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است. کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: امروز هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۲۱ ناسالم برای گروههای حساس و در شاهین شهر با شاخص ۶۵ و مبارکه با شاخص ۹۰ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما و مه صبحگاهی غلظت آلاینده های جوی بخصوص در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان افزایش پیدا کرده است و این شرایط تا اواسط هفته پیش رو ادامه دارد. با عنایت به تشدید آلودگی هوای کلانشهر اصفهان به همه شهروندان بخصوص گروههای صدمه پذیر همچون سالمندان، افراد دارای بیماری های زمینه ای، قلبی و ریوی و کودکان کمتر از پنج سال سفارش می شود از تردد غیر ضروری در سطح شهر و فعالیت ورزشی در فضای باز در این زمان بپرهیزند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/09/19
14:00:42
0.0 / 5
340
تگهای خبر: آنلاین , دولت , صنعت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی