رئیس كل دادگستری لرستان اعلام كرد:

عوامل حادثه تروریستی سال ۹۷ خرم آباد اعدام شدند

عوامل حادثه تروریستی سال ۹۷ خرم آباد اعدام شدند مبل زیبا: رییس کل دادگستری لرستان بابیان این که عوامل حادثه تروریستی سال 97 خرم آباد اعدام شدند، از اعتراف این افراد به کوشش برای ناامنی گسترده در استان آگاهی داد.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، محمد رزم امروز چهارشنبه در مراسم صلح و سازش بین دو خانواده در کوهدشت در سخنانی اظهار داشت: مردم استان لرستان و خصوصاً شهرستان کوهدشت، مردمی صمیمی، اهل گذشت، اخوت و برادری بوده و از نعمت معتمدین و ریش سفیدان ذی نفوذ و باصداقتی برخوردار می باشند که با اخلاص به دنبال جلب رضایت اولیا دم در اینگونه موارد هستند.
۴۶ فقره قتل در لرستان منجر به صلح و ساز شد
وی با اعلان اینکه طی دو سال گذشته، ۴۶ فقره قتل در لرستان منجر به صلح و سازش و رضایت شده است، عنوان کرد: این نعمتی است که از وجود معتمدین و ریش سفیدان پر تلاشی که مورد مقبولیت عمومی هستند، برخوردار هستیم.
رئیس کل دادگستری لرستان در ادامه سخنان خود با تاکید بر اهمیت، ارزش، جایگاه و قداست موضوع صلح و سازش، رضایت و گذشت از طرف اولیای دم اظهار داشت: همین طور تلاش و کوشش معتمدین در این رابطه قابل تقدیر است چونکه نتیجه اینگونه موارد ایجاد وحدت، اتحاد، انسجام، یکپارچگی، اقتدار و تقویت ملی می شود.
رزم با تاکید بر این که امنیت یکی از شاخص ها و مؤلفه های اصلی رشد و توسعه شمرده می شود اضافه کرد: همین طور صلح و سازش در بین آموزه ها و منابع دینی ما جایگاه بسیار بالایی دارد.
در لرستان قاتلین فراری امان ندارند
وی یکی از رویکردها و سیاست های دستگاه قضائی را تاکید بر صلح، سازش، آشتی، وحدت و انسجام بین مردم عنوان نمود و اظهار داشت: ارتقای فرهنگ صلح و سازش در کشور از سیاست های اولویت دار و محوری رییس قوه قضائیه است.
رئیس کل دادگستری لرستان همین طور برخورد با جرایم خشن، اشرار، بی نظمی در نظم، آرامش و امنیت عمومی جامعه را یکی دیگر از اولویت ها و سیاست های قوه قضائیه برشمرد و اظهار داشت: تاکید بر این است که برخورد در این رابطه شدید باشد.
رزم با اشاره به سیاست، معیار و فاکتورهای کیفری مشخص دادگستری لرستان در هر پرونده قتل بیان داشت: در لرستان قاتلین فراری امان ندارند، اسامی قاتلین فراری امروز در جلسات ستاد جرایم خاص در اختیار ضابطین عام و خاص، نیروهای نظامی و امنیتی قرار گرفته و پس از سال ها هشدار می دهیم که خودشان را معرفی کنند تا زمینه صلح و سازش فراهم گردد.
برخورد قاطع با قاچاقچیان سلاح و مهمات در لرستان
وی در ادامه سخنان خود با اعلان اینکه به طور قطع با قاچاقچیان سلاح و مهمات در استان لرستان با شدت و قاطعیت قانونی برخورد می شود، اضافه کرد: هر قاچاقچی که دستگیر می شود توسط بازپرسان ویژه امنیتی و جرایم ویژه برایش بازداشت موقت صادر می شود، بدون ملاقات به زندان معرفی شده و با شدیدترین مجازات قانونی اعدام روبرو هستند.
رئیس کل دادگستری لرستان بیان داشت: امروز تعداد زیادی از قاچاقچیان مواد مخدر در زندان مرکزی محبوس و در مراحل اجرای حکم قرار دارند، به طور قطع به مرور زمان این قاچاقچیان هم اعدام خواهند شد.
۲ تروریست عملیات سال ۹۷ خرم آباد اعدام شدند
رزم در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: دو نفر تروریست عملیات تروریستی دهه فجر ۹۷ که پمپ بنزین «دره گرم» خرم آباد را به آتش کشیدند و منجر به شهادت دو نفر از نیروهای خدوم انتظامی شدند، از طرف نیروهای امنیتی در سطح استان شناسایی و دستگیر شدند.
رئیس کل دادگستری لرستان با اعلان اینکه در کمترین زمان این افراد محاکمه شده و مراحل اجرای حکم محاربه و اعدام آنها طی شد، افزود: در نهایت این افراد اعدام و به سزای اعمال خود رسیدند.
وی با اعلان اینکه این افراد در آسایش و امنیت استان بی نظمی به وجود آورده بودند، اظهار داشت: آنها در بازجویی ها هم گفته بودند که می خواستیم دست به عملیاتی بزنیم که ناامنی وسیع در سطح استان بوجود آورد.


منبع:

1400/10/22
22:55:49
0.0 / 5
264
تگهای خبر: امنیت , توسعه , دستگاه , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی