صدور ضمانت نامه بانکی برای آذراب در هفته جاری

صدور ضمانت نامه بانکی برای آذراب در هفته جاری مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته، در هفته جاری ضمانت نامه بانکی برای عقد قراردادهای کاری با آذراب صادر می شود.


دکتر فرزاد مخلص الائمه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در جمع خبرنگاران درباب آخرین وضعیت شرکت صنایع آذراب آراک اظهار نمود: شرکت صنایع آذرآب یکی از شرکتها و کارخانجات پرافتخار و راهبردی کشور است که متاسفانه به یکی از کانون های صنعتی مظلوم تبدیل گشته است.
وی با اعلان اینکه از شروع تشکیل دولت سیزدهم و شروع حضور اینجانب در استان مرکزی بعنوان استاندار، اقدامات گوناگون و محورهای مختلفی برای بهبود و احیای شرکت دنبال شده است، اظهار داشت: مسائل شرکت آذراب در چند دسته قابل تقسیم بندی است یکی از این موارد پرونده مفاسد ناشی از خصوصی سازی ناموفق این شرکت است و افرادی در این پرونده تحت تعقیب قضایی قرار دارند. متاسفانه این پرونده مسائلی را به همراه داشته است که بخشی به موضوع سهامداری باز می گردد و هم اکنون سهامداری شرکت مبتلا به اختلال شده است.
مخلص الائمه با اشاره به حضور سهامدارانی در شرکت که فاقد انگیزه فعالیت و سرمایه گذاری هستند، اضافه کرد: بانک غیرتخصصی و غیرمرتبط کشاورزی، سهامدار عمده آذراب است که این مسئله باید اصلاح گردد.
استاندار مرکزی بیان کرد: پیرو مفاسد شکل گرفته در سالهای قبل، هم اکنون حساب های شرکت عموما مسدود است و امکان صدور ضمانت نامه بانکی برای حضور در پروژه های بزرگ و قراردادها برای آذراب وجود ندارد.
وی با تاکید بر این که تمامی مباحث و مسائل در رابطه با آذراب در دستور کار استانداری مرکزی است و هماهنگی لازم با مدیران شرکت انجام شده است، اظهار داشت: مسئله مربوط به بدهی های غیرجاری و صدور ضمانت نامه برای گرفتن پروژه های کاری جدید از طرف آذراب اموری است که با هماهنگی ستاد ویژه تدابیر اقتصادی در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی به انجام رسیده است و ظرف هفته جاری امکان صدور ضمانت نامه برای آذرآب مهیا می شود.
مخلص الائمه با اعلان اینکه بعد از حل مسئله صدور ضمانت نامه بانکی، شرکت باید پروژه و قرارداد کاری داشته باشد تا فعال شود، اظهار نمود: مشابه شرکت آذراب و متخصصین آن در منطقه وجود ندارد و باید قراردادهای بزرگ منعقد شود.
وی ادامه داد: یک پروژه بزرگ با هماهنگی رئیس سازمان انرژی اتمی پیگیری شده است و مقرر است سفارش مربوط به تامین تجهیزات نیروگاهی سازمان انرژی اتمی به آذراب داده شود، رقم قرارداد قابل توجه است و با حل مشکلات و صدور ضمانت نامه بانکی به سرعت روند عقد قرارداد انجام می گیرد.
استاندار مرکزی افزود: البته شرکت نیازمند نقدینگی است که این مسئله هم توسط معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی درحال پیگیری است.
وی درباب اصلاح وضعیت سهامداری شرکت آذرآب اشاره کرد: در این جهت با برخی از شرکت های بزرگ کشور مذاکراتی انجام گرفته است و امیدواریم به نتیجه برسد چونکه اصلاح وضعیت سهامداری حل خیلی از مسائل آذراب را پوشش خواهد داد و مباحث فرعی شرکت ذیل حضور سهامداری با انگیزه رفع می شود.
مخلص الائمه اشاره کرد: دولت برای احیای شرکت صنایع آذراب بعنوان چشم صنایع تجهیزات سنگین کشور و توسعه صنعتی در این حوزه ارزش قائل است و همه تلاش خودرا برای رفع موانع و حل مسائل شرکت به کار خواهد بست و امیدواریم در زمان کوتاهی نتایج مثبت حاصل شود تا شرکت به نقطه شکوفایی خود بازگردد.
منبع:

1401/02/25
10:58:59
0.0 / 5
173
تگهای خبر: اقتصاد , امنیت , تجهیزات , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی