خبرهای خوب برای بازار جهانی طلا

خبرهای خوب برای بازار جهانی طلا به گزارش مبل زیبا با عنایت به این که بازار سهام ایالات متحده همچنان در معرض خطر است، آیا طلا باید بالاتر از آن معامله شود؟. تحلیل گران هفته آتی را آزمون مهمی برای طلا می دانند چونکه بازارها درباره تاثیرات افزایش های بزرگ فدرال رزرو بحث می کنند.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، طلا هفته را با نخستین افزایش هفتگی خود در پنج هفته گذشته به پایان رساند چونکه این فلز گرانبها در نهایت شاهد افزایش تقاضای پناهگاه امن به علت نگرانی ها در مورد تورم و رشد اقتصادی بود. هفته آینده، فروش شدید در فضای سهام امکان دارد به پایان نرسد چونکه اس اندپی ۵۰۰ هم اکنون، ۲۰ درصد کم تر از بالاترین رکورد خود در ژانویه است.
مدیر ارشد OANDA اظهار داشت: در چند هفته گذشته، شاهد فروختن بازار سهام و همراهی طلا بودیم اما بعد از آن به اوج کوتاه مدت بازدهی خزانه داری رسیدیم که درها را برای طلا بعنوان پناهگاه امن باز کرد. ادوارد مویا، تحلیلگر بازار به کیتکو نیوز اظهار داشت: بازار سهام ایالات متحده هنوز در معرض خطر است. ما می توانیم شاهد آخرین سقوط بزرگ باشیم و احیانا یک مرتبه دیگر شاهد آزمایش منابع امن طلا خواهیم بود.
اوری شنفلد، اقتصاددان ارشد CIBC اظهار داشت که بازارها نگران هستند که آیا تورم و رشد می توانند به اندازه کافی سریع به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو واکنش نشان دهند. شنفلد افزود که اگر این طور نباشد، فدرال رزرو مجبور خواهد شد تا برنامه انقباض تهاجمی خویش را افزایش دهد. طلا در شرایط سختی قرار دارد و امکان دارد در معرض خطر فروش بیشتر به زیر سطح ۱۸۰۰ دلار در هر اونس باشد، بخصوص اگر بسته شدن آن زیر سطح ۱۷۹۱ دلار باشد.
سرمایه گذاران باید تا وقتی که طلا به بالای سطح ۱۸۹۵ دلار در هر اونس برسد خویش را برای یک اقدام جانبی قیمت آماده کنند. نگرانی های رشد اقتصادی همچنان یکی از اصلی ترین داستان ها برای بقیه سال باقی مانده است و باید بر شاخص دلار آمریکا تأثیر بگذارد که به تازگی نزدیک به بالاترین سطح ۲۰ سال گذشته معامله شده و صعود طلا را محدود کرده است.
در این هفته آمارهای اقتصادی ضعیف تری را در ایالات متحده مشاهده کرده ایم. حتی مطالبات بیکاری افزایش پیدا کرد. همه انتظارات برای بدترشدن اطلاعات است. باید مقداری عقب نشینی برای دلار وجود داشته باشد، تحلیل گران اظهار کردند: باید خبر خوبی برای طلا باشد. تا هفته آینده شاهد حفظ ۱۸۰۰ دلاری طلا باشیم اما حرکت نزولی بیشتر در سهام می تواند آنرا از بین ببرد.
اگر بازار سهام پنج درصد دیگر کاهش پیدا کند، نوسانات افزایش می یابد و بازارهای اعتباری فدرال رزرو را مجبور می کند تا موضع جنگ طلبانه کمتر از ۲۵ درصدی را افزایش دهد و این خیلی دور نیست و خبر خوبی برای طلاست.1401/03/01
11:43:29
0.0 / 5
189
تگهای خبر: آزمون , اقتصاد , بازار , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی