اعلام آمار منتخبان اصلی و ذخیره به تفکیک

اعلام آمار منتخبان اصلی و ذخیره به تفکیک مبل زیبا: یکی از مسئولان وزارت صمت ضمن اشاره به دستور وزیر صمت در خصوص تخصیص خودرو به همه منتخبان این دوره فروش یکپارچه، آمار منتخبان اصلی و ذخیره را به تفکیک اعلام نموده که بر طبق آن بیش از ۱۴ هزار دستگاه خودرو از ظرفیت اعلامی ابتدایی بیشتر، شده است. علاوه براین به دنبال استقبال مردم از عرضه خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، دور بعدی تخصیص در تیرماه انجام می شود.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، یکی از مسؤلان وزارت صنعت، معدن و تجارت آماری تفکیک شده از منتخبان اصلی و منتخبان ذخیره نخستین دوره از فروش خودرو در چارچوب سامانه یکپارچه تخصیص عرضه کرده است.
وی ضمن تاکید بر این که به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت به همه منتخبان خودرو تخصیص داده خواهد شد، اعلام نمود در مجموع، ۱۹۱ هزار و ۶۰۶ نفر منتخب اصلی و ذخیره این دوره فروش یکپارچه خودرو شناخته شده اند.
این در حالیست که پیش از این در اعلام نتایج اولیه قرعه کشی این طرح، اعلام شد: در این دوره چهار میلیون و ۱۷۵ هزار و ۳۵۲ نفر متقاضی خرید خودرو ثبت نام کرده اند که از این تعداد سه میلیون و ۸۷۸ هزار و ۳۰۱ در طرح عادی و ۲۹۷ هزار و ۵۱ نفر هم در طرح پشتیبانی از خانواده و جوانی ثبت تقاضا داشته اند. مجموع ظرفیت در نظر گرفته شده در خودرو های عرضه شده توسط خودروسازان در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو برای این دوره ۱۷۶ هزار و ۹۱۱ دستگاه بود که در چارچوب ۱۱۵ طرح فروش متنوع شامل فروش فوری، فروش فوق العاده، طرح جوانی جمعیت، فروش های کمتر از یک سال و مشارکت در تولید عرضه شده است.
با عنایت به مشکلات پیش آمده در ارتباط با اعلام اسامی منتخبان که برخی از برندگان اصلی به فهرست ذخیره منتقل شده بودند که به سبب عدم تفکیک برندگان اصلی از منتخبان رزرو شناخته شد، باتوجه به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت و تاکید سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برای تخصیص خودرو به همه منتخبان شامل اصلی و ذخیره، به نظر می آید از همین روی ظرفیت خودرو های تخصیصی افزوده شده است.
براین اساس ضمن این که مقامات وزارت صمت هم تاکید کرده اند که میزان تولید و عرضه افزوده خواهد شد، بر ظرفیت این مرحله ۱۴ هزار ۶۹۵ دستگاه افزوده شده است.

مرحله بعدی فروش خودرو در چارچوب سامانه یکپارچه تخصیص؛ تیر ماه
در صورتی که در همان ابتدای طرح یکپارچه تخصیص خودرو اعلام گردید با عنایت به این که مقرر است طرح های فروش خودروسازان به صورت تجمعی برگزار گردد و در هر مرحله تعداد بیشتری خودرو عرضه گردد، فلذا به جای هر هفته یا هر ۱۵ روز یکبار، این طرح هر سه ماه یا چهار ماه یکبار برگزار گردد.
به صورت دقیق تر میتوان اظهار داشت که منوچهر منطقی- معاون صنایع حمل و نقل وزیر صنعت، معدن و تجارت- در نشست خبری خود با مبحث تشریح اطلاعات جامع تر از سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، خاطرنشان کرد: در طرح های فروش گذشته خودروسازان بزرگ هر ۱۵ روز یکبار نسبت به پیش فروش یا فروش فوق العاده محصولات خود اقدام می کردند، ظرفیت مشخص اعلام و سپس قرعه کشی انجام می شد؛ دیده شد که این روش برای مشتریان ایجاد التهاب و استرس داشت؛ بنابراین در سامانه فروش یکپارچه این زمان ۱۵ روزه را به دوره سه یا چهار ماه (هر سه ماه با چهار ماه یکبار) با ظرفیت بیشتر، تبدیل نموده ایم. به طور مثال به خودروسازان به جای تعداد محدودی خودرو در هر مرحله، ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو می تواند تخصیص پیدا کند. با عنایت به این که هر نفر یک خودرو می تواند ثبت نام کند، تخصیص خودرو به افراد بیشتری صورت خواهد پذیرفت.
اما همینطور معاون حمل و نقل وزیر صمت اطلاع داده است: به دنبال استقبال متقاضیان از عرضه خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو و رضایت بیشتر از ۹۰ درصدی مخاطبان از این شیوه واگذاری، روند واگذاری خودرو همزمان با افزایش نرخ تولید خودرو های کامل، تداوم خواهد یافت و دور بعدی تخصیص هم در تیرماه انجام می شود.
با عنایت به این که اواخر اردیبهشت ماه، مرحله نخست فروش خودرو در چارچوب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اجرایی شد، برپایه صحبت های این مقام صنعتی، پیشبینی می شد مرحله بعدی اواخر مردادماه یا اواخر شهریور ماه باشد اما گویا استقبال مردم و همانطور که اشاره شد، باتوجه به این که به تاکید وزیر صمت، افزایش تولید خودرو کامل و افزایش ۲۰۰ درصدی عرضه نسبت به سال قبل خواهیم داشت! مسؤلان وزارت صمت تصمیم گرفته اند از فواصل زمانی اجرای این طرح ها بکاهند.
منبع:

1401/03/21
10:42:42
0.0 / 5
256
تگهای خبر: تجارت , تولید , ثبت نام , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی