نمایشگاه اتوموبیلیتی مسكو

روسیه فرصتی برای عرضه محصولات با فناوری بالا

روسیه فرصتی برای عرضه محصولات با فناوری بالا به گزارش مبل زیبا، وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) اظهار داشت: حضور در نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو فرصتی برای عرضه محصولات با فناوری بالاست.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا و به نقل از شاتا، سیدرضا فاطمی امین ضمن اشاره به اهمیت حضور ایران در نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو، اظهار کردد.
: بیشتر از آنکه برای کشورها سود صادرات مهم باشد، این نکته دارای اهمیت است که چه کالایی صادر می کنند.
وی ادامه داد: یک شاخص جهانی در مورد صادرات وجود دارد به نام شاخص پیچیدگی؛ که در آن میان صادرات مواد غذایی با محصولاتی که از فناوری بالا برخوردار می باشند تفاوت بسیاری وجود دارد.
فاطمی امین با اشاره به اینکه هر چه محصولات صادراتی یک کشوراز فناوری پیچیده تری برخوردار باشد، شاخص جهانی آن کشور ارتقا پیدا می کند، اظهار داشت: در تعیین جدول کشورها به این مورد نگاه می کنند که چند کشور در دنیا درحال تولید آن محصول صادراتی هستند و چند کشور هم وارد کننده هستند. هر چه تعداد تولید کننده کمتر و واردکننده بیشتر باشد، آن کالا ارزش بیشتری پیدا می کند.
وی حضور در نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو را فرصتی برای عرضه محصولات با فناوری بالا خواند و اظهار داشت: وقتی ما پهپاد، دستگاه اکسیژن ساز و ربات جراح به کشورهای مختلف صادر می نماییم، نشان از قدرت ما دارد و به شناخته شدن ما در جهان کمک می نماید.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در تجارت با روسیه، پیوندهای اقتصادی اهمیت دارد، اظهار داشت: پیوندهای اقتصادی به تحکیم روابط دو کشور می انجامد و همینطور روسیه یک کشور دارای فناوری بالا به حساب می آید و صادرات قطعات خودرو یا توربین و دیگر محصولات با فناوری بالا به این کشور نشان از قدرت جمهوری اسلامی ایران دارد.
فاطمی امین تصریح کرد: در تجارت با هر کشور لازم است که کسب و کارها به هم پیوند بخورند و این پیوند تنها با صادرات و واردات ممکن نیست، بلکه باید به تولید مشترک و تاسیس شرکتهای مشترک فکر نماییم تا این پیوند ها ناگسستنی شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در انتها ضمن اشاره به مبحث ثبات در قیمت، کیفیت و مقدار کالای صادرات اظهار داشت: حضور در بازارهای بزرگ نیازمند کارهای بزرگ است، شما نمی توانید در بازار بزرگی مانند روسیه هر روز در کیفیت و قیمت به بهانه های مختلف تغییرات ایجاد کنید چون که این امر منجر به بی اعتمادی خواهد شد.
منبع:

1401/05/22
10:10:05
0.0 / 5
140
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی