عضو اتاق بازرگانی تهران پاسخ داد

احیای برجام با قیمت خودرو چه می کند؟

احیای برجام با قیمت خودرو چه می کند؟ مبل زیبا: مبل زیبا: عضو هیئت نمایندگان اتاق تجاری تهران می گوید که باتوجه به شرایطی که در سالهای قبل در بازار خودرو به وجود آمده یک حباب قیمتی بزرگ شکل گرفته برای بعضی خودرو ها به بالای 50 درصد قیمت نهایی می رسد.


محمدرضا نجفی منش در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: ما در تمام این سال ها بارها اعلام نموده ایم که مدیریت بازار خودرو به این شکل نه منطقی است و نه اصولی و همین طور که در نتیجه به وجود آمده می بینیم، از شرایط نه مردم راضی هستند و نه خودروسازان. فقط این فضا منجر به شکل گیری دلالی هایی شده که حبابی بزرگ را در بازار خودرو ایجاد کرده است.
وی با اعلان اینکه در ایام گذشته دو اتفاق سبب شده حباب خودرو تا حدی تخلیه شود، توضیح داد: امروز عرضه خودرو گروه بهمن در بورس موجب شد، قیمت این خودرو در بازار کاهشی قابل توجه را ثبت کند و این به مفهوم آنست که با شفاف شدن پروسه توزیع و حضور در عرصه هایی مانند بورس می توان انتظار داشت که قیمت خودرو معقول شود.
عضو اتاق تجاری تهران افزود: از جانب دیگر باتوجه به افزایش امیدواری ها به احیای برجام، در ایام گذشته سیر نزولی قیمت خودرو در بازار شروع شده که می توان انتظار داشت با نهایی شدن مذاکرات با سرعت بیشتری نیز ادامه پیدا کند.
نجفی منش با انتقاد از نحوه مدیریت بازار و صنعت خودرو از طرف دولت، بیان کرد: در تمام سالهای قبل ما اعلام نموده ایم که دولت ها باید دو کار را در دستور کار قرار بدهند. نخست توقف قیمت گذاری خودرو و دیگر خروج از مدیریت خودروسازان بزرگ. تا آن زمان که این دو اتفاق در دستور کار قرار نگیرد، نمی توان انتظار داشت که شرایط در این بازار آرام شود.
وی با اعلان اینکه آنچه در بازار خودرو ایران رخ داده در جهان نظیر ندارد، اشاره کرد: ما با بازاری رو به رو هستیم که حباب بسیار بزرگی برای قیمت خودرو ها به وجود آمده و نرخ ها را غیر واقعی کرده است و از طرف دیگر با خودروسازانی رو به رو هستیم که باتوجه به قیمت گذاری دستوری، خودرو تولیدی خودرا با زیان به فروش می رسانند. این فضا جز برای دلالان برای چه گروهی سود داشته است؟ اگر این رویه تغییر کند و دولت اصلاحات اساسی را در بازار و صنعت خودرو در دستور کار قرار دهد، می توان انتظار داشت که از این شرایط عبور نماییم اما در غیر این صورت روند زیان دهی خودروسازان ادامه خواهد داشت.1401/05/26
22:27:17
0.0 / 5
208
تگهای خبر: بازار , بازرگانی , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی