سازمان ملل هشدار داد:

یک میلیون نفر در معرض گرسنگی

یک میلیون نفر در معرض گرسنگی به گزارش مبل زیبا، آژانس های سازمان ملل متحد روز چهارشنبه (۲۱ سپتامبر) اخطار دادند که نزدیک به یک میلیون نفر در افغانستان، اتیوپی، سودان جنوبی، سومالی و یمن سال جاری در غیاب کمک ها با گرسنگی مواجه خواهند شد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، درگیری ها و شرایط آب وهوایی شدید، محرک های اصلی گرسنگی حاد هستند که سال جاری به سبب بی ثباتی اقتصادی در رابطه با اثرات موج دار همه گیری کووید-۱۹ و جنگ روسیه و اوکراین تشدید شد.
خشکسالی شدید در شاخ آفریقا مردم را تا مرز قحطی کشانده است. ناامنی غذایی حاد به سرعت درحال افزایش است و در سرتاسر جهان توسعه می یابد. رئیس سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اظهار داشت: بدون یک واکنش بشردوستانه گسترده، وضعیت احتمالا در ماه های آتی بدتر خواهد شد.
باآنکه قیمت های جهانی کالاهای کشاورزی در ماه های اخیر به بالاترین حد خود رسیده است، قیمت های مواد غذایی محلی در چندین کشور همچنان بالاست و در صورت از میان رفتن توافق با میانجیگری سازمان ملل متحد برای تقویت محموله های غلات و کودهای روسیه و اوکراین، قیمت های موادغذایی محلی همچنان افزایش خواهد یافت.
اوکراین چهارمین صادرکننده غلات در جهان است، در حالیکه روسیه رتبه سوم غلات و رتبه اول صادرات کود را دارد.
طبق گزارش فصلی فائو مناطق گرسنگی که با همکاری برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد تهیه شده است، قیمت های بالای غذا، سوخت و کود، اقتصادهای پیشرفته را مجبور به تشدید سیاست های پولی کرده است.
به گزارش رویترز، در این گزارش آمده است، انتظار می رود که این روندها در ماه های آینده، با افزایش بیشتر فقر و ناامنی غذایی حاد و همینطور خطرات ناآرامی های ناشی از افزایش نارضایتی های اجتماعی و اقتصادی، افزایش یابد.1401/06/31
17:52:27
0.0 / 5
140
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی