مدیر توسعه بازرگانی جهاد كشاورزی خوزستان خبر داد

توزیع مرغ منجمد برای تعدیل قیمت مرغ در بازار

توزیع مرغ منجمد برای تعدیل قیمت مرغ در بازار به گزارش مبل زیبا، خوزستان مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: به صورت میانگین روزانه ۱۰۰ تن مرغ منجمد در استان توزیع می شود که این توزیع برای تعدیل قیمت مرغ گرم در بازار استان است.محمد نژادزاده در گفت و گو با ایسنا در مورد توزیع مرغ منجمد در خوزستان اظهار نمود: مرغ منجمد در کل استان درحال توزیع است و به صورت میانگین روزانه ۱۰۰ تن مرغ منجمد با قیمت هر کیلوگرم ۴۸ هزار تومان برای مصرف کننده در استان توزیع می شود و میزان توزیع روزانه در اهواز هم حدود ۴۵ تن است.

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به اینکه مرغ منجمد با هدف تنظیم بازار مرغ کشتار روز توزیع می شود، خاطرنشان کرد: قیمت مرغ کشتار روز از قیمت مصوب بالاتر رفته است و بر مبنای قاعده تنظیم بازار، زمانی که فراوانی یک کالا کمتر از حد انتظار و قیمت آن بالاتر از نرخ مصوب باشد کالای تنظیم بازار توزیع می شود.

نژادزاده ضمن اشاره به این که هم اکنون کمبود مرغ در بازار وجود ندارد و مرغ در بازار فراوان است، اظهار داشت: در ایام اخیر قیمت مرغ کشتار روز بیشتر از نرخ مصوب در بازار عرضه می شود و به این علت ما مرغ منجمد را با مجوز وزارت جهاد کشاورزی و کارگروه تنظیم بازار در استان توزیع کردیم.

وی اضافه کرد: مرغ منجمد در فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی ها و واحدهای صنفی منتخب که اتحادیه فروشندگان مرغ و گوشت و تخم مرغ به ما معرفی می کند، توزیع می شود.

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به اینکه مرغ منجمد تا وقتی که قیمت مرغ کشتار روز به قیمت مصوب بازگردد، توزیع می شود، اظهار داشت: ما روند توزیع مرغ منجمد را تا زمان تعدیل قیمت مرغ کشتار روز ادامه می دهیم. هیچ محدودیتی در زمینه ذخایر مرغ منجمد نداریم و به اندازه نیاز در استان و کشور وجود دارد.

نژادزاده ضمن اشاره به این که بررسی بازار نشان داده است قیمت مرغ کشتار روز نسبت به هفته گذشته کاهش پیدا کرده است و درحال بازگشت به قیمت مصوب است، اظهار داشت: مرغ کشتار روز مرغ تولیدی مرغداران استان است اما در بعضی اوقات از استانهای مجاور مرغ زنده را برای کشتارگاه های استان تأمین می نماییم.

وی با اشاره به اینکه قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ کشتار روز ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است، خاطرنشان کرد: هم اکنون از لحاظ فراوانی مرغ کشتار روز مشکلی وجود ندارد و تمامی مرغ فروش ها دارای مرغ هستند و بیشتر از نیاز در بازار عرضه می شود.

نژادزاده اضافه کرد: سیر نزولی قیمت مرغ کشتار روز شروع شده است و درحال بازگشت به نرخ مصوب است. به صورت مثال نسبت به هفته گذشته ۱۵۰۰ تومان کاهش قیمت داشته است.
1401/07/11
10:14:35
0.0 / 5
163
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی