گزارش مبل زیبا از برگزاری جلسه استیضاح وزیر صمت

اظهارات موافقان و مخالفان استیضاح فاطمی امین

اظهارات موافقان و مخالفان استیضاح فاطمی امین مبل زیبا: جلسه استیضاح سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت که در دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی قرار دارد، به ریاست محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی درحال برگزاری است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، مطابق بند 1 ماده هشت بخشنامه و مواد 224 و 225 حداکثر زمان برای استیضاح وزیر پنج ساعت است که دو ساعت آن به استیضاح کننده ها و سه ساعت آن به وزیر متعلق می باشد.
براساس برنامه ریزی صورت گرفته؛ به مدت یک ساعت و نیم استیضاح کنندگان فرصت دارند مطالب خودرا مطرح کنند و از آنجائیکه رییس جمهور در جلسه حضور ندارند سپس وزیر یک ساعت و نیم فرصت دارد تا مطالب خودرا مطرح کند که می تواند قسمتی از وقت خودرا در اختیار نمایندگان قرار دهد.
سپس به مدت 30 دقیقه دو نفر از استیضاح کنندگان مطالب خودرا بیان کرده و در نهایت باردیگر وزیر 30 دقیقه فرصت دارد از خود دفاع کند. به سبب ضیق وقت برنامه ریزی ها به شکلی انجام شده تا جلسه استیضاح در جلسه علنی بامداد امروز مجلس شورای اسلامی به اتمام برسد.
معاون اول رییس جمهور، رییس دفتر ریاست جمهوری و وزرای اقتصاد، صمت و ارتباطات و معاون پارلمانی ریاست جمهوری برای حضور در نشست علنی امروز مجلس حضور دارند.

خرید خودرو به آرزوی دست نیافتنی تبدیل گشته است
به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، جلال رشیدی کوچی به عنوان موافق استیضاح فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه خرید خودرو تبدیل به آرزو برای مردم شده است، اظهار داشت: قصه خودرو غصه پردردی است اجازه دهید فرد جدیدی در وزارت صنعت، معدن و تجارت حضور پیدا کند تا این وزارتخانه را به مسیر خود برگرداند.
وی اظهار داشت: آقای فاطمی امین شما فردی پاک و سالم هستید اما شرط پذیرش هر نوع مسئولیت در جمهوری اسلامی ایران علاوه بر سالم بودن، توان مدیریتی است. به عبارت دقیق تر شرط کافی برای وزارت توان مدیریت، برنامه ریزی، شجاعت و ایستادن در مقابل مافیای زر و زور و تزویر است. (متن کامل را اینجا بخوانید)

فاطمی امین در زمینه مبارزه با فساد ضعیف عمل کرده است
به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، حسن نوروزی نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در جریان بررسی تقاضای استیضاح فاطمی امین به عنوان موافق استیضاح با اشاره به اینکه «فاطمی امین در زمینه مبارزه با فساد ضعیف عمل کرده است»، اظهار داشت: وزیر صمت عضو کمیته پول شویی است و برمبنای بخشنامه داخلی پولشویی مسئولیت هایی را بر عهده دارد، اما آقای فاطمی امین یک بار هم در جلسات این کمیته حضور نیافته است.
وی اظهار داشت: به نظر من آقای فاطمی امین تحصیلکرده ایران و جوانی متدین که تا امروز سکاندار وزارت صمت است در زمینه مبارزه با فساد ضعیف عمل کرده است. (متن کامل را اینجا بخوانید)

وزیر صمت درک مناسبی از واقعیت های صنعت خودرو ندارد
به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، صدیف بدری نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از متقاضیان استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد: وعده های بر زمین مانده وزیر صنعت، معدن و تجارت در زمینه خودرو و نابه سامانی این صنعت با گذشت 14 ماه از اداره این وزارتخانه توسط آقای فاطمی امین حاکی از آنست که ایشان درک درستی از واقعیت های صنعت خودرو نداشته و نیازمند نگاهی جدید با عزمی جدی در این عرصه هستیم.
وی بیان کرد: استیضاح نه فقط تهدیدی برای دولت نیست بلکه زمینه تقویت کابینه برای جامه عمل پوشاندن به برنامه های وزرا را فراهم می آورد. بنده قصد دارم در مورد فعل و انفعالاتی که در 14 ماه اخیر در بازار خودرو گذشته است مواردی را مطرح کنم.(متن کامل را اینجا بخوانید)
ادامه دارد....منبع:

1401/08/10
10:13:01
0.0 / 5
263
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تجارت , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی