شهردار مشهد خواستار شد؛

اختصاص بودجه مصوب قطار شهری مشهد از جانب دولت

اختصاص بودجه مصوب قطار شهری مشهد از جانب دولت به گزارش مبل زیبا، مشهد ـ شهردار مشهد خواهان اختصاص بودجه مصوب قطار شهری مشهد از جانب دولت شد.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، عبدالله ارجائی ظهر یکشنبه در جلسه امضای سند همکاری تأمین ریل ملی خطوط قطارشهری مشهد ضمن اشاره به سفر هیئت دولت به مشهد و تصویب ۶ هزارمیلیارد تومان برای قطارشهری مشهد اظهار نمود: مصوبه به تنهایی کافی نیست و از دولت می خواهیم که این بودجه را تخصیص دهد.
شهردار مشهد بیان نمود: با امضا تفاهمنامه همکاری مشترک در پشتیبانی از تولید ریل در ایران، ریل ملی زیر چرخ خطوط مترو کلانشهر مشهد قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: یکی از نیازهای ضروری خطوط مترو تأمین ریل است که تابحال از کشورهای اسپانیا، آلمان و برخی کشورهای اروپایی خریداری می شد که این امر هزینه های زیادی را به دنبال داشت.
ارجائی بیان نمود: شهرداری مشهد با دو هدف پشتیبانی از تولید ملی و صرفه جویی در هزینه ها مبادرت به عقد تفاهمنامه خرید ریل کرده است. طبق این تفهاهم نامه در گام اول ریل مورد نیاز برای فاز اول خط سه مترو مشهد تولید خواهد شد.
شهردار مشهد در ادامه اظهار نمود: یکی از مسائل پر اهمیت در شهرهای بزرگ دنیا حمل و نقل عمومی است که اگر بموقع به آن پرداخته نشود، امکان دارد گرفتار چالش فراوان شود. تقاضای سفر در شهرهای بزرگ افزوده می شود و اگر قرار باشد از حمل و نقل عمومی استفاده نشود شهرها تبدیل به پارکینگ بزرگ خواهند شد.
وی ضمن اشاره به این که هر یک و نیم کیلومتر یک هزار و پانصد میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، افزود: برای فاز اول خط سه مترو مشهد نه همت یا نه هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
ارجائی اضافه کرد: از دولت می خواهیم طبق مصوبه سفرهای استانی رئیس جمهور اعتبار مورد نیاز متروی مشهد را تخصیص دهد. هدف ما در مشهد و حمل و نقل ریلی تسهیل رفت و آمد زائرین امام رضا (ع) است، بنابراین باید هم به این خط و هم همه مسائل مشهد توجه ملی شود.
شهردار مشهد تصریح کرد: اگر اعتبارات تخصیص داده شود و اقدامات به خوبی صورت بگیرد، تا پایان همین دوره مدیریت شهری شاهد بهره برداری از این فاز خواهیم بود.
وی در ادامه به وضعیت حمل و نقل عمومی در شهر مشهد اشاره نمود و اضافه کرد: امروز در مشهد بیشتر از یک هزار دستگاه اتوبوس درحال خدمت رسانی به شهروندان است، هرچند نیاز مشهد دو برابر این عدد است. در مشهد هشتصد و پنجاه هزار نفر سفر در روز صورت می گیرد.
ارجائی با اشاره به اینکه تأمین ناوگان جدید یکی از نیازهای مشهد است اضافه کرد: میانگین سنی ناوگان مشهد هم افزوده شده است و در چهار سال قبل تنها دویست دستگاه اتوبوس وارد حمل و نقل عمومی شهر شده است.


منبع:

1401/08/22
23:22:11
0.0 / 5
181
تگهای خبر: بودجه , تولید , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی