عبدالملكی:

مناطق آزاد را به قطب صادرات تبدیل می کنیم

مناطق آزاد را به قطب صادرات تبدیل می کنیم مبل زیبا: به گزارش مبل زیبا، خوزستان دبیر شورای عالی مناطق آزاد اظهار داشت: مناطق آزاد کشور را به قطب هایی برای صادرات و رفاه مردم تبدیل خواهیم کرد.حجت الله عبدالملکی در حاشیه بازدید از منطقه آزاد اروند که امروز ۲۹ آبان ماه انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مقرر است مناطق آزاد کشور به قطب هایی برای صادرات و رفاه مردم تبدیل شوند. همین طور این مناطق باید دروازه ای برای ورود و انتقال فناوری و همین طور سرمایه گذاران خارجی باشند و ما همه تلاشمان را خواهیم کرد تا این مهم اتفاق بیافتد.

به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، وی با اعلان اینکه در مناطق آزاد، حاکم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد آن منطقه است و تمام دستگاه های دیگر باید تابعیت کامل داشته باشند، اضافه کرد: در بعضی از مناطق آزاد کشور مسائل خاصی وجود دارد که درحال پیگیری این مسایل هستم.

شرایط برای تقویت تولید و حضور سرمایه گذاران خارجی در مناطق آزاد فراهم است

دبیر شورای عالی مناطق آزاد اظهار داشت: بر طبق تاکید قانون و همین طور شخص رییس جمهور، حاکم در بخش های اداری مناطق آزاد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد آن منطقه است و همه دستگاهها و بخش ها باید حاکمیت و مدیریت منطقه آزاد را بپذیرند.

عبدالملکی عنوان کرد: شرایط برای تقویت تولید و حضور سرمایه گذاران خارجی در مناطق آزاد کشور به خوبی برقرار است. ما مناطق آزاد کشور را به مقاصدی برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل خواهیم کرد و تعاملات بین المللی به شکل متفاوتی در این عرصه درحال شکل گیری است.

قانون مالیات بر ارزش افزوده اشکالاتی دارد

وی افزود: در این راه به سراغ سرمایه گذاران خارجی رفته ایم و خیلی از آنها نیز مایل به سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور هستند البته مسایلی در این خصوص وجود دارد که آنها را پیگیری خواهیم کرد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اعلان اینکه مساله قانون مالیات بر ارزش افزوده تولیدکنندگان را در مناطق آزاد با مشکلاتی مواجه کرده است، اظهار داشت: این قانون اشکالاتی دارد و آماده هستیم تا بوسیله مجلس برای اصلاح این قانون اقدام نماییم و شخص رییس جمهور نیز بر این مساله تاکید دارد.

منبع:

1401/08/30
13:03:15
0.0 / 5
208
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی