در سال ۲۰۲۳

پلاتین نایاب می شود؟

پلاتین نایاب می شود؟ به گزارش مبل زیبا، شورای سرمایه گذاری جهانی پلاتین (WPIC) امروز (سه شنبه) اعلام نمود که انتظار دارد در سال ۲۰۲۳ بعد از مازاد بسیار زیاد در سالجاری، کسری فلز مورد استفاده در اگزوز خودرو ها، صنعت و جواهرات وجود داشته باشد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، این سازمان اظهار نمود: استفاده خودروسازان افزایش خواهد یافت و سرمایه گذاران از فروشندگان خالص به خریداران خالص تغییر خواهند کرد و تقاضا را در سال ۲۰۲۳ با ۱۹ درصد افزایش به ۷.۷۷ میلیون اونس افزایش خواهند داد که بیشترین میزان از سال ۲۰۲۰ است.
شورای سرمایه گذاری جهانی پلاتین اعلام نمود که قطعی برق و تعمیر و نگهداری در معادن در آفریقای جنوبی بعنوان تولیدکننده برتر، عرضه را محدود می کند و سال آینده کسری ۳۰۳ هزار اونس بوجود می آورد. این سازمان همینطور اعلام نمود که بازار سال جاری ۸۰۴ هزار اونس مازاد عرضه خواهد داشت که کمتر از ۹۷۴ هزار اونس مازادی است که در آخرین گزارش سه ماهه خود در سپتامبر پیشبینی کرده بود.
تقاضای صنعت خودرو با افزایش تولید خودرو و مقررات سخت گیرانه تر که احتیاج به فلز بیشتری در سیستم های اگزوز برای خنثی کردن آلاینده ها دارد، افزایش خواهد یافت.
شورای سرمایه گذاری جهانی پلاتین اظهار داشت: تولیدکنندگان همینطور برای صرفه جویی در هزینه، پالادیوم را با پلاتین ارزان تر جایگزین می کنند، به صورتی که این جایگزینی ۳۴۰ هزار اونس تقاضای پلاتین امسال و اندکی بیشتر از ۵۰۰ هزار اونس در سال ۲۰۲۳ را شامل می شود.
شورای سرمایه گذاری جهانی پلاتین اظهار داشت: خرید شمش و سکه پلاتین در سال آینده با افزایش خرید در ژاپن ۴۹ درصد افزایش خواهد یافت، در حالیکه خروج فلز از صندوق ها و مبادلات معامله شده در بورس باید به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند. به قول این سازمان، تقاضا از جانب صنعت دومین بالاترین رکورد در سال ۲۰۲۳ خواهد بود چونکه استفاده از شیشه سازان ۵۲ درصد افزایش پیدا کرده است.
شورای سرمایه گذاری جهانی پلاتین عنوان نمود که باوجود عرضه بیش از اندازه، دسترسی به پلاتین محدود بوده است چونکه چین ۲.۵ میلیون اونس از اوایل سال ۲۰۲۱ وارد کرده است.
طبق گزارش رویترز، ترور ریموند، مدیر اجرایی شورای سرمایه گذاری جهانی پلاتین اظهار داشت: این واردات مازاد، چه استفاده گردد و چه بعنوان موجودی نگهداری شود، از مجموع مازاد جهانی سالهای ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ فراتر رفته و برای ورود مجدد به بازارهای غربی برای رفع کسری در سال ۲۰۲۳ به علت کنترل های صادرات داخلی در دسترس نخواهد بود.
منبع:

1401/09/01
22:01:05
0.0 / 5
233
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی