شاخص هوای اصفهان در وضعیت زرد

شاخص هوای اصفهان در وضعیت زرد مبل زیبا: شاخص کیفی هوای اصفهان امروز نهم بهمن ماه بر طبق داده های 16 ایستگاه پایش فعال با میانگین 97 در وضعیت زرد و قابل قبول ثبت گردید.مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز یکشنبه نهم بهمن ماه بر طبق داده های دریافتی ۱۱ ایستگاه شهرداری در وضعیت قابل قبول ثبت گردید.
جمشید لقایی با اعلان اینکه امروز نیز شاخص هوا در چهار ایستگاه در وضعیت هشدار قرار دارد، اضافه کرد: شاخص هوا در ایستگاه دانشگاه صنعتی با ۱۲۵، محله کردآباد با ۱۱۱، میدان باهنر با ۱۰۳ و میدان فیض با ۱۰۲ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس است.
وی افزود: شاخص هوا در ایستگاه بلوار کاوه با ۹۳، میدان انقلاب با ۹۲، محله ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۸۹، سپاهان شهر و رهنان با ۸۷، خیابان فرشادی با ۸۶ و میرزا طاهر با ۵۵ AQI وضعیت قابل قبول را نشان میدهد.
مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان اشاره کرد: کماکان به شهروندان اصفهانی خصوصاً افراد لطمه پذیر همچون سالمندان، افراد دارای بیماریهای ریوی و قلبی، زنان حامله و کودکان سفارش می شود کارهای سنگین و طولانی را در فضای باز کاهش دهند. شاخص هوا در ایستگاه های پایش شهرداری اصفهان- ۹ بهمن
به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، بر طبق داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست(منطقه اصفهان)، شاخص هوا در خیابان احمدآباد با ۱۰۵، استانداری با ۱۰۹ پروین با ۱۳۵ و بزرگراه خرازی با ۱۱۰ AQI در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در رودکی با ۷۳ AQI در وضعیت قابل قبول ثبت گردید. همچنان ایستگاه باغ غدیر و خواجو قطع است.
امروز ایستگاه های پایش هوا در شاهین شهر با ۶۷، سجزی ۶۶ و مبارکه با ۷۹ AQI در وضعیت قابل قبول بوده و مابقی ایستگاه ها در شهرهای مجاور اصفهان همچون خمینی شهر، زرین شهر و منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان نیز قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/11/09
13:31:48
0.0 / 5
177
تگهای خبر: دولت , سازمان , شهرداری , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی